TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Palau

Palau

podwodny cud natury

Republika Palau jest absolutnie magiczna. Na tak niewielkim obszarze lądowym znajduje się tak wiele przepięknych zakątków, że będąc tu trudno nie czuć się przytłoczonym niezwykłą różnorodnością cudów natury. Palau to archipelag około 200, w większości dziewiczych wysp wapiennych i wulkanicznych. Pokryty szmaragdowym lasem i otoczony lśniącą turkusową laguną. Ale Palau to głównie ocean. Nic dziwnego, że nurkowanie jest tutaj najprzyjemniejszym zajęciem, i że znajdują się tu światowej klasy miejsca do nurkowania. Nurkowie przybywają tu z całego świata podziwiać ekscytujący krajobraz Palau. Oglądać leżące na dnie fascynujące wraki i niezwykle różnorodne życie morskie. Nie bez powodu miejsce to nazywane jest „podwodnym Serengeti”.

A gdy podwodne cuda przestaną na ciebie działać, są też inne opcje na spędzanie czasu. Spływy kajakowe, snorkeling czy jazda po bezdrożach samochodami 4x4. A dla miłośników historii jest mnóstwo reliktów II wojny światowej rozrzuconych po dżungli, a także garść dobrze zorganizowanych muzeów w Koror, największym mieście Palau.