TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Papua-Nowa Gwinea

Papua-Nowa Gwinea

milion ścieżek, tysiąc kultur

Ukryta za zbyt długą nazwą, w cieniu imponującego australijskiego sąsiada, Papua-Nowa Gwinea pozostaje poza szlakiem turystycznym, pomimo swojego wyjątkowego potencjału. Ten „kraj tysiąca kultur”, w którym współistnieje ponad 800 języków, to kraina trwałych kontrastów, z dzikim pięknem, gdzie ostre góry porośnięte głęboką dżunglą i białe piaszczyste plaże otoczone najpiękniejszym dnem morskim świata.

Aż do połowy XX wieku głębokie doliny Papui Nowej Gwinei z dala od świata chroniły ludzi, którzy zrodzili złożone społeczeństwo z fascynującymi rytuałami. Geograficzna izolacja kraju sprzyja również rozwojowi wyjątkowej flory i fauny, w tym rajskich ptaków i tysięcy orchidei. Przyjeżdżając do Papui, nie należy jednak spodziewać się napotkania ludzi z „epoki kamienia łupanego”. To błąd, który jest całkiem zrozumiały, ponieważ legendy otaczające ten kraj są wciąż żywe. Od momentu odkrycia w XVI wieku Nowa Gwinea rodziła pytania i fantazje. Izolowane narody, kanibalizm, brak hierarchii ... tak wiele osobliwości, które z biegiem czasu u ludzi Zachodu powodowały najbardziej wymyślne uprzedzenia. Tak więc, z braku możliwości spotkania z dzisiejszymi „ścinaczami głów” lub „zapomnianymi plemionami”, odwiedzający odkryją lud, który od dawna pozostaje z dala od świata i który przywita cudzoziemca z otwartymi ramionami, z radością wprowadzając go w swoją cudownie żywą kulturę, w tym w sztukę zdobienia ciała i odurzające zapachy.

Przygoda z pewnością będzie niezapomniana w „krainie nieoczekiwanego”. W małych wioskach pokrytych strzechą zwiedzający odkryją tradycyjne życie, które przechodzi obok zmian, jakie przyniósł XXI wiek. Miłośnicy przyrody znajdą trzeci co do wielkości las deszczowy na świecie oraz największy i najbardziej zróżnicowany ze wszystkich lasów namorzynowych. Znajdą też większość gatunków rajskich ptaków i kangurów drzewiastych, największego gołębia, najmniejszą papugę i największą jaszczurkę, nie wspominając o jednej z najbardziej różnorodnych raf koralowych na naszej planecie!