TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Wyspy Marshalla

Wyspy Marshalla

podwodne wraki i testy jądrowe

Wyspy Marshalla to kraj rozproszonych atoli i odległych wysp, które są znane ze swojego życia morskiego i możliwości nurkowania. Wiele atoli jest usianych pięknymi drzewami Butea monosperma, hibiskusem i różnokolorowymi kwiatami plumerii. Wyspy otoczone są przez co najmniej 160 gatunków koralowców. Atole słyną z plantacji kokosów i papai oraz drzew pandanowych i chlebowych.

Po dwóch tysiącleciach izolacji wyspy Marshalla zaczęły być zasiedlane i kolonizowane. Od XVIII wieku przez kolejnych okupantów: od Brytyjczyków, Rosjan, Niemców, Japończyków i Amerykanów. Znaki tego widoczne są w różnorodnej ofercie gastronomicznej i hotelarskiej. Stolica atolu Majuro pochyla się ku zachodowi. Jest stosunkowo rozwinięta, ale wciąż dość spokojna. Prawdziwymi tropikalnymi cudami są zewnętrzne wyspy, które w większości są nieskazitelnymi rajskimi piegami, chociaż niektóre były poligonem testów jądrowych.

Wyspy Marshalla są popularnym miejscem nurkowym, a wielu entuzjastów całkowicie omija stolicę i udaje się prosto na miejsce nurkowe na łonie natury w Rongelap. Popularne jest również nurkowanie wśród wraków z II wojny światowej, choć chyba główną atrakcją nurkową jest wyspa Bikini. Nurkowie mogą wybrać się na wycieczki z przewodnikiem, aby poznać historię testów jądrowych. UNESCO wpisało Bikini na Listę Światowego Dziedzictwa ze względu na pozostałe i namacalne dowody eksplozji bomb atomowych.