Natura jest nieprawdopodobnie kreatywnym artystą. W trakcie miliardów lat, utworzyła na naszej planecie tysiące zachwycających miejsc. Są one porozrzucane po całym Świecie i w każdym kraju znajdziemy bajeczne "widoczki". Dzięki zdobyczom XX wieku, takim jak latanie, do większości z nich można się bezproblemowo dostać.

Niektóre z publikowanych tu miejsc są powszechnie znane i odwiedzane przez miliony turystów rocznie. Inne, ze względu na trudny dostęp są przeznaczone tylko dla oczu nielicznych podróżników. Jeszcze inne zostały odkryte zupełnie niedawno i dopiero budowana jest infrastruktura pozwalająca na dotarcie do nich. Czasem też specjalne regulacje prawne ograniczają ruch turystyczny, by zachować szczególne miejsca w nienaruszonym stanie.

Nie ograniczamy się jedynie do najpiękniejszych naturalnych miejsc na Świecie. Pokazujemy także najważniejsze budowle minionych cywilizacji, a także najpiękniejsze miasta i znajdujące się w nich cuda architektury współczesnej

Devils Nose Train

Devils Nose TrainJest takie powiedzenie, że podróż jest ważniejsza niż cel podróży. W przypadku pociągu Devil's Nose Train (znanego lokalnie jako Nariz del Diablo) w Ekwadorze, jest to z pewnością trafne, ponieważ celem podróży jest ostatecznie jej początek.

Więc jeśli spędzanie prawie trzech godzin w podróży i przybycie do punktu początkowego nie jest twoją pasją, możesz pominąć ten tekst.

Jeśli jednak, spędzenie trzech godzin na poznawaniu jednego z największych osiągnięć inżynierii kolejowej na świecie z jednoczesnym podziwianiem spektakularnych krajobrazów w Andach wydaje ci się interesujące, to Nariz del Diablo będzie dla ciebie wyjątkową przygodą.

Czym jest Devils Nose Train Ride?

Podróż pociągiem Devil's Nose zabierze Cię w podróż z miasta Alausi. W ciągu czterdziestu pięciu minut jazdy w dół do Silambe – doświadczysz przepięknej górskiej scenerii, w której pociąg schodzi prawie kilometr w dół. Nieźle, bo linia była budowana na przełomie XIX i XX wieku.

Kiedyś, kiedy lokomotywa Diabelskiego Nosa była parowozem, pasażerom pozwalano siedzieć na dachu wagonów pociągu. Było to dość niebezpieczne, biorąc pod uwagę ogromne klify obok torów. Nieuchronnie spowodowało to wiele ofiar śmiertelnych i dzisiejsza podróż ogranicza się tylko do wnętrza wagonów.

Dziś wagony są zupełnie nowe i bardzo wygodne. Na szczęście okna można otwierać, co oznacza, że jeśli robisz zdjęcia, nie musisz przejmować się nieprzyjemnymi refleksami. Dodatkowo możesz uwiecznić piękne widoki wraz z pociągiem wijącym się przed i za tobą.

W podróż najlepiej wybrać się z rana, ponieważ ta część świata ma tendencję do rozpoczynania dnia słoneczną pogodą, a następnie coraz większego zachmurzenia w miarę postępu dnia. Pociąg jedzie 45 minut w dół zbocza od Alausi. Po drodze mija wodospady, rzeki i wąwozy wywołujące zawroty głowy.

Na dole wita cię grupa tradycyjnie ubranych miejscowych, którzy bawią cię tańcem, a potem zapraszają do muzeum, które zawiera wszystkie informacje o budowie linii kolejowej. Cena obejmuje również lekką przekąskę i drinka.

Podczas postoju jest dużo czasu na robienie zdjęć pociągu, linii kolejowej i pięknie ubranych mieszkańców

Cena 35 USD za przejazd, jest stosunkowo wysoka jak na ekwadorskie standardy. Zwłaszcza za 2,5 godziny podróży, podczas której tylko jedną godzinę i piętnaście minut spędza się w samym pociągu, pokonując 12 km w każdym kierunku. Mimo to widoki są tego warte, dlatego zdecydowanie warto wydać te pieniądze każdemu, kto lubi podziwiać spektakularne krajobrazy lub interesuje się pociągami.

Gdzie kupić bilety na pociąg Devil's Nose

Są dwie główne opcje zakupu biletów na Pociąg Diabelskiego Nosa. Można kupić je osobiście w ciągu dnia lub zarezerwować je z wyprzedzeniem online za pośrednictwem strony internetowej TrenEcuador. Miejsca są rezerwowane i najlepiej poprosić o siedzenia po prawej stronie, aby uzyskać najlepsze widoki.

Co jeszcze zobaczyć w Alausi?

Alausi nie jest dużym miastem, ale jeśli planujesz złapać poranny pociąg, to powinieneś przyjechać tu dzień wcześniej. Jeśli tak, to jest tu kilka atrakcji, które zapełnią czas do wieczora.

Po pierwsze The Black Bridge. Jest to krótki spacer (około pół kilometra) od stacji kolejowej w kierunku, który prowadzi lekko pod górę. Podążaj śladami, a znajdziesz fantastyczny stary most, który rozciąga się na 103 metry i ma 19 metrów wysokości.

Jeśli czujesz się odważny, możesz także przejść przez most. Wymaga to jednak równowagi i opanowania, ponieważ most nie ma poręczy. Obok znajdują się jednak znaki informujące, że przejście przez most jest zabronione.

Możesz też odwiedzić posąg św. Piotra. Stojący na wzgórzu w pobliżu centrum miasta, ten ogromny posąg trudno przeoczyć. Jest bardzo fotogeniczny, a lokalizacja oferuje wspaniały widok na miasto i okoliczną dolinę bez większego wysiłku.