Ekwador

Ekwador

wspaniała fauna morska

Ekwador to piękne jak z pocztówki kolonialne miasta, fale wdrapujące się na białe, piaszczyste plaże, amazońskie lasy deszczowe, zapierające dech w piersiach widoki na Andy oraz wizytówka różnorodności biologicznej - Wyspy Galapagos. To olśniewający wachlarz cudów jak na taki niewielki kraj.

Splendor kulturowy

Historyczne centra Quito i Cuenca otoczone są fotogenicznymi placami, XVII-wiecznymi kościołami i klasztorami oraz pięknie odrestaurowanymi rezydencjami. Wędrowanie po brukowanych uliczkach wśród skarbów architektury z hiszpańskich czasów kolonialnych to doskonały sposób na zagłębienie się w przeszłość. Poza miastami ekwadorski krajobraz rozwija się w całej swojej zaskakującej różnorodności. Istnieją andyjskie wioski znane z kolorowych tkanin i rozległych rynków, afro-ekwadorskie miasta, w których dni kończą się posiłkami ze świeżych owoców morza i niezapomnianymi zachodami słońca, oraz odległe osady w Amazonii, gdzie szamani wciąż zbierają tradycyjne leki swoich przodków z lasu deszczowego.

Andyjska przygoda

Wyruszenie na wędrówkę po Andach może wydawać się wejściem w bajkę. Mozaiki małych wiosek, bulgoczących potoków i falujących pól i zarys kondora wolno krążącego nad głowami. Chociaż widoki ze szczytów są wspaniałe, nie trzeba wspinać się na górę, aby cieszyć się Andami. Te zielone krajobrazy stanowią doskonałe tło dla kolarstwa górskiego, jazdy konnej lub pieszych wędrówek od wioski do wioski, nocując w lokalnych pensjonatach po drodze. Inne krajobrazy Ekwadoru oferują równie kuszące przygody, od surfingu u wybrzeży Pacyfiku do spływów górskimi rzekami wzdłuż porośniętych dżunglą brzegów Oriente.

Obserwacja dzikiej przyrody

Słynne Wyspy Galapagos, ze swoimi wulkanicznymi, nieziemskimi krajobrazami, są magnesem dla miłośników przyrody. Tutaj możesz podejść i z bliska osobiście przywitać się z masywnymi, ociężałymi żółwiami, biegającymi legwanami morskimi (jedynymi na świecie jaszczurami morskimi), lwami morskimi o sarnich oczach, głuptakami niebieskonogimi i wieloma innymi niezwykłymi gatunkami zarówno na lądzie, jak i na morzu. Amazoński las deszczowy oferuje zupełnie inne wrażenia z obserwacji dzikiej przyrody. Wyrusz rzekami i leśnymi szlakami w poszukiwaniu małp, leniwców, tukanów i delfinów rzecznych. Niektóre domki mają również wieże z baldachimem, oferując wspaniałe widoki (i większą szansę na zobaczenie ptactwa). Las mglisty Mindo jest uważany za raj dla ptaków, a cały kraj liczy ponad 1600 gatunków ptaków.

Wzniosła sceneria

Po dniach spędzonych na ekwadorskich przygodach, istnieje wiele atrakcyjnych miejsc, w których można odpocząć w niesamowitej scenerii. Udaj się na wyżyny, aby nabrać sił w historycznej hacjendzie lub znajdź piękno zen w leśnej chatce w pobliżu Mindo. Znajdź spokojne, ponadczasowe wioski górskie, takie jak Vilcabamba i malownicze miasta dawnego wydobycia złota, takie jak Zaruma, które są doskonałym antidotum na zawrotny pośpiech współczesnego życia. A jeśli chodzi o nadmorskie wakacje, będziesz miał wiele opcji, od małych osiedli na końcu drogi, takich jak Ayampe i Olón, po urocze miasteczka na Galapagos, ze wspaniałymi plażami i wspaniałymi zachodami słońca.

Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
in Ekwador

Devils Nose TrainJest takie powiedzenie, że podróż jest ważniejsza niż cel podróży. W przypadku pociągu Devil's Nose Train (znanego lokalnie jako Nariz del Diablo) w Ekwadorze, jest to z pewnością trafne, ponieważ celem podróży jest ostatecznie jej początek.

Więc jeśli spędzanie prawie trzech godzin w podróży i przybycie do punktu początkowego nie jest twoją pasją, możesz pominąć ten tekst.

Jeśli jednak, spędzenie trzech godzin na poznawaniu jednego z największych osiągnięć inżynierii kolejowej na świecie z jednoczesnym podziwianiem spektakularnych krajobrazów w Andach wydaje ci się interesujące, to Nariz del Diablo będzie dla ciebie wyjątkową przygodą.

Read More: Devils Nose Train
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
in Ekwador

Stożkowy wuklan CotopaxiKiedy w Internecie szukamy informacji o Ekwadorze, nierzadko natrafimy na zdjęcia Cotopaxi - jednego z najsłynniejszych stożków wulkanicznych pokrytych śniegiem. Cotopaxi jest fotograficzną, geologiczną i sentymentalną ikoną wszystkich Ekwadorczyków. Turyści padają ofiarą piękna wulkanu. Podczas lotu do Quito w ciągu dnia ludzie często doceniają jego majestatyczny kształt przez okno samolotu. Cotopaxi, podobnie jak strażnik, który patrzy na stolicę i otaczające ją miasta, jest częścią codziennego krajobrazu, do którego Quito jest przyzwyczajone. A w pogodny dzień Cotopaxi jest widoczny z oddali i jest absolutnie hipnotyzujący.

Read More: Cotopaxi