Polska

Polska - panorama Krakowa

Malownicze miasta, takie jak Kraków i Gdańsk, rywalizują o Twoją miejską uwagę z energiczną Warszawą. Gdzie indziej lasy, rzeki, jeziora i wzgórza zachęcają do zabawy na świeżym powietrzu tak jak w Polsce?

Tysiąc lat tradycji

Korzenie Polski sięgają X wieku, pozostawiając do odkrycia ponad tysiąc lat zwrotów akcji, królów i zamków. Miłośnicy historii II wojny światowej też będą mogli pogłębić tu swoją wiedzę. Niestety, Polska znalazła się w samym środku tej epickiej walki, a pomniki i muzea poświęcone tym bitwom – i niezwykłemu przetrwaniu Polski – można zobaczyć wszędzie. Rośnie też uznanie dla bogatego żydowskiego dziedzictwa tego kraju. Oprócz głęboko poruszających pomników Holocaustu, synagogi są starannie odnawiane, a dawne centra żydowskie, takie jak Łódź i Lublin, mają szlaki dziedzictwa, na których możesz prześledzić tę historię na własną rękę.

Od chat z bali do zamków

Dawna królewska stolica Kraków, to żywe muzeum architektury na przestrzeni wieków. Jego prawie doskonale zachowany gotycki rdzeń dumnie nosi nakładki renesansu, baroku i secesji. To zapis gustów, które ewoluowały przez wieki. .

Bajeczne średniowieczne zamki i sugestywne ruiny rozsiane są po wzgórzach w całym kraju, a fantastyczne twierdze krzyżackie z czerwonej cegły wznoszą się dumnie na północy wzdłuż Wisły. Proste, ale doskonale wykonane drewniane kościoły kryją się pośród karpackich wzgórz, a liczne skanseny (muzea etnograficzne) w kraju eksponują bogate umiejętności górali.

Pogoń za świeżym powietrzem

Z dala od dużych miast większość Polski wydaje się odległa i dziewicza. Podczas gdy duże połacie kraju są płaskie, południową granicę wyznacza łańcuch nisko położonych, ale uroczych gór, które zapraszają na wiele dni, jeśli nie tygodni, wspaniałej wędrówki. Dobrze oznakowane szlaki turystyczne przecinają kraj, prowadząc przez gęste lasy, wzdłuż szerokich rzek i górskich przełęczy. Znaczna część północnego wschodu jest pokryta połączonymi ze sobą jeziorami i drogami wodnymi, idealnymi do spływów kajakowych i żeglugi śródlądowej. Doświadczenie nie jest wymagane, gdyż z łatwością znajdziesz lokalnego przewodnika, który z przyjemnością przygotuje ci atrakcje na kilka godzin lub tygodni.

Jedzenie rozgrzewające serce

Jeśli masz słabość do dobrej domowej kuchni, takiej jak u twojej babci, trafiłeś we właściwe miejsce. Polska kuchnia opiera się w dużej mierze na lokalnych składnikach, takich jak wieprzowina, kaczka, kapusta, grzyby, buraki i cebula, połączonych w prosty i dopracowany do perfekcji sposób. Regionalne specjały i znakomici szefowie kuchni sprawiają, że przy jedzeniu nie jest nudno. Jeśli chodzi o słodycze, trudno sobie wyobrazić bardziej przychylne miejsce. Ciasta z kremem, strudel jabłkowy, naleśniki, pierogi z nadzieniem owocowym i lody, mogą sprawić, że nie zechcesz wstać od stołu.

Nadrzędna kategoria: Europa
in Polska