TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.

Miasteczko Hohenschwangau

Miasteczko Hohenschwangau

Hohenschwangau to niewielka miejscowość w południowych Niemczech, położona nad jeziorem Alpsee niedaleko Füssen. Słynie z dwóch królewskich rezydencji: Zamku Neuschwanstein oraz Zamku Hohenschwangau. Oba pałace powstały na wzgórzach, chociaż pierwszy z nich umiejscowiony się zdecydowanie niżej. Do obu z nich dojdziemy pieszo. Do zamku Hohenschwangau dotrzemy w około 15 minut, a do zamku Neuschwanstein w mniej więcej 30 minut.

Jeśli chcemy pooglądać okolicę z punktów widokowych warto wybrać się do obu zamków na pieszą wycieczkę. Dodatkowym bonusem jest możliwość swobodnego spaceru po dziedzińcach obu pałaców. Do apartamentów królewskich będziemy mogli wejść jedynie w trakcie wycieczki z przewodnikiem. Wycieczka w obu przypadkach trwa 30 minut i przy wejściu otrzymamy przewodnik audio w języku polskim.

Nie bez powodu bajkowy krajobraz Schwangau był także przez tak długi czas wybierany jako miejsce relaksu i kontemplacji dla mieszkańców Bawarii. Jezioro Alpsee, przy brzegu którego leży Hohenschwangau, to bez wątpienia źródło spokoju, położone w spektakularnym miejscu, gdzie zaczynają się Alpy. To świetne miejsce na popływanie kajakiem lub wpław w okresie letnim oraz na jazdę na łyżwach zimą.

Jak dostać się do Hohenschwangau?

Wieś Hohenschwangau znajduje się zaledwie 3 km od Füssen i 8 km od autostrady A7 (zjazd Füssen).

Odległość do Monachium wynosi 120 km, a do Stuttgartu - 220 km.

Kiedy odwiedzić Hohenschwangau?

Najkorzystniejszą porą na podróżowanie do Bawarii w Niemczech jest od okres od czerwca do sierpnia, kiedy temperatury są przyjemne i występuje mało opadów. Najwyższa średnia temperatura w Bawarii to 24°C w sierpniu a najniższa 2°C w styczniu

Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
2°C 3°C 9°C 15°C 18°C 21°C 23°C 24°C 19°C 13°C 8°C 4°C
46
mm
24
mm
37
mm
29
mm
62
mm
64
mm
57
mm
52
mm
36
mm
40
mm
26
mm
46
mm
BAWARIA POGODA
Nadrzędna kategoria: Europa
in Niemcy