TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Europa

Europa

bajkowe zamki

Nie ma sposobu, aby zwiedzić Europę i nie dać się zachwycić jej naturalnym pięknem, epicką historią i olśniewającą różnorodnością artystyczną i kulinarną.

Dziedzictwo kulturowe

Europa to niemal niemożliwe do poznania bogactwo atrakcji. Kilka przykładów jak renesansowa sztuka Florencji, pełne wdzięku kanały Wenecji, napoleoński splendor Paryża oraz wielowarstwowe historyczne i kulturowe płótno Londynu z pewnością nie wyczerpują wachlarza obowiązkowych pozycji do zobaczenia. Mniej oczywiste, ale nie mniej imponujące atrakcje obejmują mauretańskie pałace w Andaluzji, fascynujący napar ze wschodu i zachodu w Stambule w Turcji, majestat pieczołowicie odrestaurowanych pałaców cesarskich w dawnej stolicy Rosji, Sankt Petersburgu oraz trwający projekt La Sagrada Família Gaudiego w Barcelonie.

Wspaniała sceneria

Pomimo gęstości zaludnienia Europa zachowuje spektakularne krajobrazy - surowe szkockie wyżyny z dolinami i jeziorami; bajeczne norweskie fiordy, pozornie wyszczerbione do perfekcji przez gigantów, porośnięte winoroślą doliny Loary oraz stepowe równiny środkowej Hiszpanii. Jeśli chodzi o plaże, warto zatrzymać się na północnym wybrzeżu Morza Śródziemnego, gdzie praktycznie wymyślono wakacje na plaży. Można też udać się do mniej znanych, ale pięknych regionów przybrzeżnych, takich jak Morze Bałtyckie i Morze Czarne. Miłośnicy gór powinni udać się w Alpy, które wrzynają się w Europę Środkową, obejmując Francję, Szwajcarię, Austrię, północne Włochy i malutki Liechtenstein.

Bawmy się!

Twoje zdrowie! Salud! Prost! Cin cin! À votre santé! Europa ma jedne z najlepszych klubów nocnych na świecie. Światowej sławy didżeje rozkręcają imprezy w Londynie, Berlinie i Paryżu, Miasta te oferują również rozrywkę na najwyższym poziomie, zwłaszcza teatr i muzykę na żywo. Inne kluczowe lokalizacje dla wysokoenergetycznego życia nocnego to Moskwa, Belgrad, Budapeszt i Madryt. Ci, którzy tęsknią za czymś przytulniejszym, mogą dodać do swojej trasy puby Dublina lub wiedeńskie kawiarnie. Można również kontynuaować zabawę na ulicach kontynentu na wielu festiwalach, od parad miejskich z udziałem tysięcy ludzi po koncerty w starożytnym amfiteatrze.

Wspaniałe menu

Po odhaczeniu wspaniałych muzeów, panoramicznych widoków i energicznego życia nocnego, co pozostało? Szansa na kulinarną przygodę. Kto nie chciałby przekąsić pizzy w Neapolu, skosztować souvlaków na Santorini, a nawet haggis w Szkocji? A to nie wszystko, bo Wielka Brytania ma jedne z najlepszych indyjskich restauracji na świecie, tureckie kebaby są kluczową częścią współczesnej niemieckiej kultury kulinarnej, a w Holandii można zajadać się indonezyjskim rijsttafel. Kulinarnym atutem Europy jest różnorodność i globalna inspiracja.

Nadrzędna kategoria: Europa
in Francja
Francja - Paryż

Jako jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc na świecie, Francja jest krajem, który chwyta za serce nawet najbardziej doświadczonych podróżników. Wędrując ulicami Paryża, wygrzewając się w słońcu wzdłuż Riwiery Francuskiej, czy odwiedzając śródlądowe miasteczka i wioski, trudno nie zainspirować się tym krajem. Oprócz zwiedzania najważniejszych atrakcji turystycznych Francji, goście przyjeżdżają tu również, aby cieszyć się wyśmienitą kuchnią i poznać francuską kulturę.

Read More: Francja
Nadrzędna kategoria: Europa
in Niemcy
Wąwóz Partnachklamm w Garmisch-Partenkirchen

Partnachklamm znajduje się niedaleko Zugspitze, najwyższego szczytu Niemiec. Jego długość wynosi około kilometra, a głębokość dochodzi do 80 metrów. Piękno wąwozu jest nie do opisania. Wędrówka prowadzi po kamienistych ścieżkach nad rwącymi wodami rzeki Partnach. Rzeka ta została utworzona przez topniejące lodowce Zugspitze i miliony lat temu przecięła góry i utworzyła wąwóz Partnach. Na klifach i w grotach, szczególnie w zimie, występują osobliwe i dziwne formacje lodowe, podobne do stalaktytów i stalagmitów. Tworzą bajkowe, wręcz baśniowe obrazy, nadając zimowym wędrówkom szczególnego uroku.

Read More: Wąwóz Partnachklamm
Nadrzędna kategoria: Europa
in Niemcy
Most Bastei w Szwajcarii Saksońskiej

Park Narodowy Szwajcaria Saksońska, położony na wschodzie Niemiec i graniczący z Parkiem Narodowym Czeska Szwajcaria w Czechach, leży tylko rzut kamieniem od Drezna. Swoją nazwę zawdzięcza dwóm szwajcarskim artystom uczącym się w Dreźnie, którzy wybrali się na wycieczkę po okolicy i natychmiast nazwali ją Szwajcarią Saksońską po stwierdzeniu, że majestatyczne formacje skalne z piaskowca Łaby przypominają im góry w pobliżu domu.

Read More: Szwajcaria Saksońska
Nadrzędna kategoria: Europa
in Niemcy
Opactwo Maria Lach

Maria Laach to okazały klasztor benedyktyński w zachodnich Niemczech, położony na zachodnim brzegu niewielkiego jeziora Laacher See, około 25 km w kierunku zachodnim od Koblencji. Opactwo założone zostało pod koniec XI wieku na polecenie ówczesnego księcia Palatynatu Reńskiego - Henryka II Andegaweńskiego (1133-1189) i jego żony Adelajdy. Świątynię wzniesiono po zachodniej stronie jeziora Laacher See naprzeciwko istniejącego niegdyś zamku. Przy pracach budowlanych brali udział sprowadzeni przez Henryka architekci z Lombardii.

Read More: Opactwo Maria Lach
Nadrzędna kategoria: Europa
in Niemcy
Jezioro Bodeńskie

Jezioro Bodeńskie, leżące poniżej północnego skraju Alp, jest największym jeziorem w Niemczech. Graniczy z Austrią i Szwajcarią i oferuje uderzająco piękną scenerię z majestatycznym obszarem wodnym. obejmuje około 270 kilometrów linii brzegowej. Nazwa Jezioro Bodeńskie pochodzi z języka niemieckiego (Bodensee), ale w wielu innych krajach nazywają je Jeziorem Konstanckim, nawiązując tym do największego ze znajdujących się przy nim miast. Dotyczy to także nazwy w języku angielskim (Lake Constance). Jezioro Bodeńskie znajduje się na liście dziedzictwa UNESCO dzięki niezwykłej przyrodzie i mnogości pobliskich zabytków.

Read More: Jezioro Bodeńskie
Nadrzędna kategoria: Europa
in Niemcy
Muzeum perfum - Duftmuseum im Farina-Haus

Wycieczka po Muzeum Zapachów pozwala odkryć trzy stulecia perfum ich historii i trendów, poczynając od epoki rokoka, czasów perfumiarza Johanna Marii Fariny (1685-1766). W 1709 założył on najstarszą na świecie, do dzisiaj działającą fabrykę perfum, która od 1723 miała swoją siedzibę w tym samym budynku, w którym założono muzeum. Dom jest miejscem narodzin „wody kolońskiej” (Eau de Cologne). Muzeum mieści się w oryginalnych pomieszczeniach produkcyjnych z XVIII wieku.

Read More: Muzeum perfum (Duftmuseum im Farina-Haus)
Nadrzędna kategoria: Europa
in Niemcy
Średniowieczne miasteczko Rothenburg ob der Tauber

Na romantycznym szlaku w środkowej Frankonii Rothenburg ob der Tauber to jedno z tych uroczych starych miast, które na pierwszy rzut oka nie wydają się całkiem realne. Aby do niego wejść, należy przejść przez system obronny składający się z ponad 40 wież. Strzegą idyllicznego miasta z luksusowymi patrycjuszowskimi kamienicami i szachulcowymi domami z wieżyczkami, drewnianymi wykuszami, czerwonymi dachówkami i kwitnącymi skrzynkami na kwiaty. W latach swojej świetności Rothenburg był Cesarskim Wolnym Miastem, podlegającym jedynie Świętemu Cesarzowi Rzymskiemu i jednym z dziesięciu największych miast Imperium.

Read More: Rothenburg ob der Tauber
Nadrzędna kategoria: Europa
in Niemcy
Zamek Hohenschwangau

Zamek Hohenschwangau wznosi się tuż nad miasteczkiem, na stosunkowo niewysokim wzgórzu (w porównaniu do innych okolicznych wzniesień). W miejscu obecnej XIX-wiecznej rezydencji już od XII wieku stał średniowieczny zamek Schwangau. W 1832 roku zamek zakupił książę Maksymilian, który wybrał to miejsce na swoją rezydencję ze względu na wyjątkowo uroczą okolicę oraz malownicze alpejskie krajobrazy. Przyszły władca zdecydował o przebudowie swojej nowej posiadłości i w ciągu pięciu lat (od 1833 do 1837 roku) powstał zamek w dzisiejszym neogotyckim kształcie.

Read More: Zamek Hohenschwangau
Nadrzędna kategoria: Europa
in Niemcy
Miasteczko Hohenschwangau

Hohenschwangau to niewielka miejscowość w południowych Niemczech, położona nad jeziorem Alpsee niedaleko Füssen. Słynie z dwóch królewskich rezydencji: Zamku Neuschwanstein oraz Zamku Hohenschwangau. Oba pałace powstały na wzgórzach, chociaż pierwszy z nich umiejscowiony się zdecydowanie niżej. Do obu z nich dojdziemy pieszo. Do zamku Hohenschwangau dotrzemy w około 15 minut, a do zamku Neuschwanstein w mniej więcej 30 minut.

Read More: Miasteczko Hohenschwangau
Nadrzędna kategoria: Europa
in Niemcy
Zamek Neuschwanstein

Bajkowy zamek Neuschwanstein, z 1,4 miliona odwiedzających rocznie, jest jedną z trzech najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych w Niemczech. Zamek Disneya znajduje się w miejscowości Hohenschwangau na wzgórzach zielonego regionu Allgäu w Bawarii. Będą tu prawdopodobnie doświadczysz jednego z najpiękniejszych widoków, jakie kiedykolwiek widziałeś. Zamek ma ponad 200 pokoi, z których tylko 15 jest w pełni wykończonych. Podczas wycieczki odwiedzicie głównie trzecie i czwarte piętro z najważniejszymi kwaterami króla. Drugie piętro nigdy nie zostało ukończone i teraz mieści się tam sklep, kawiarnie i część multimedialna.

Read More: Zamek Neuschwanstein