TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.

Miejsca w Czadzie

Jeziora Ounianga

Jeziora Ounianga

Jeziora Ounianga na Saharze, składają się łącznie z 18 jezior, które są zasilane przez tak zwane podziemne wody kopalne. Deszcz padał na tych terenach wiele tysięcy lat temu, kiedy klimat był znacznie bardziej wilgotny niż dzisiaj. Teraz jeziora otrzymują tylko 2 mm opadów rocznie. Niektóre z nich są słone, podczas gdy woda w innych jest słodka i wspiera życie. Jeziora Ounianga to jedyne miejsce w Czadzie wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO od 2012 roku. Nazwa jezior pochodzi od pobliskiej wioski Ounianga.

Łączna powierzchnia zbiorników wynosi około 20 kilometrów kwadratowych. Ze względu na niewielkie opady, woda w nich nie jest głęboka, ale jeziora te utrzymują się na pustyni od tysięcy lat i są prawdziwym cudem natury. Krajobraz wokół jest wyjątkowy. Pełen przepięknych odcieni i kształtów, a kolory jezior są zadziwiające i zmieniają się od niebieskiego poprzez zielony, aż do czerwonego dzięki różnemu składowi chemicznemu w słonej wodzie i glebie, piaskowi i mikroorganizmom.

Jak dojechać do Jezior Ounianga

Dostać się do jezior Ounianga nie jest prosto. Tylko dwóch touroperatorów z siedzibą w Ndżamenie organizuje wycieczki do Ounianga. Rocznie jeziora odwiedza od 200 do 600 turystów w małych grupach. Turyści zatrzymują się w mobilnych obozach organizowanych przez touroperatorów. Wszystkie odpady zostawiane są w specjalnie wyznaczonych punktach i zabierane są z powrotem do Ndżameny. Lokalne władze zdecydowały, że aby zachować naturalny wygląd miejsca, każdy przyszły obiekt turystyczny lub hotel musi wtopić się w krajobraz. Tak więc na zwiększenie ruchu turystycznego nie ma co liczyć.

Pogoda w okolicy jezior Ounianga - kiedy jechać?

W każdej chwili - klimat prawie się nie zmienia przez cały rok.

Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
26°C 31°C 34°C 39°C 41°C 43°C 42°C 41°C 41°C 36°C 31°C 26°C
0
mm
0
mm
0
mm
1
mm
0
mm
0
mm
4
mm
13
mm
1
mm
0
mm
0
mm
0
mm
OUNIANGA KEBIR POGODA
Nadrzędna kategoria: Afryka
in Czad