Miejsca w Czadzie

Góry Tibesti

Góry Tibesti

Tibesti Mountains to pasmo górskie położone w obszarach zamieszkiwanych przez lud Toubou na skrajnej północy Czadu. Góry Tibesti są trudne do zdobywania i odkrywania, ale jest tu wiele atrakcji, które nagradzają wytrwałych wspinaczy. Najwyższym szczytem jest Emi Koussi, który wznosi się na wysokość 3445 m npm. Szczyt ten jest w rzeczywistości ogromnym wygasłym wulkanem i tylko doświadczeni wędrowcy powinni rozważyć jego zdobycie. Wysokość sprawia, że góra nazywana jest czasami Dachem Sahary.

Już sama wyprawa na północ Czadu, gdzie znajdują się Góry Tibesti to nie lada wyzwanie logistyczne. Trudno jest dotrzeć do tego regionu i odkrywać go, ale za to oferuje on niekonwencjonalne nagrody dla podróżników szukających wrażeń. Góry szczycą się dużą liczbą malowniczych kanionów i humungowych szczytów. W regionie popularne są wycieczki piesze i górskie. Turyści, którzy dotarli w to oddalone od cywilizacji miejsce mogą zobaczyć wyścigi wielbłądów, obejrzeć starożytną sztukę naskalną, jak i odwiedzić gorące źródła termalne.

Góry Tibesti - kiedy jechać?

Najkorzystniejszą porą na podróżowanie w Góry Tibesti w Czadzie jest okres od października do lutego, kiedy to temperatury są wysokie, ale jeszcze znośne. Wtedy też nie ma opadów. Najwyższa średnia temperatura w Górach Tibesti wynosi 42 ° C w czerwcu a najniższa 26 ° C w styczniu.
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
26°C 30°C 34°C 38°C 41°C 42°C 40°C 40°C 39°C 36°C 31°C 26°C
0
mm
0
mm
0
mm
0
mm
0
mm
1
mm
1
mm
4
mm
0
mm
0
mm
0
mm
0
mm
TIBESTI POGODA
Nadrzędna kategoria: Afryka
in Czad