TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.

Miejsca w Czadzie

Góry Tibesti

Góry Tibesti

Tibesti Mountains to pasmo górskie położone w obszarach zamieszkiwanych przez lud Toubou na skrajnej północy Czadu. Góry Tibesti są trudne do zdobywania i odkrywania, ale jest tu wiele atrakcji, które nagradzają wytrwałych wspinaczy. Najwyższym szczytem jest Emi Koussi, który wznosi się na wysokość 3445 m npm. Szczyt ten jest w rzeczywistości ogromnym wygasłym wulkanem i tylko doświadczeni wędrowcy powinni rozważyć jego zdobycie. Wysokość sprawia, że góra nazywana jest czasami Dachem Sahary.

Już sama wyprawa na północ Czadu, gdzie znajdują się Góry Tibesti to nie lada wyzwanie logistyczne. Trudno jest dotrzeć do tego regionu i odkrywać go, ale za to oferuje on niekonwencjonalne nagrody dla podróżników szukających wrażeń. Góry szczycą się dużą liczbą malowniczych kanionów i humungowych szczytów. W regionie popularne są wycieczki piesze i górskie. Turyści, którzy dotarli w to oddalone od cywilizacji miejsce mogą zobaczyć wyścigi wielbłądów, obejrzeć starożytną sztukę naskalną, jak i odwiedzić gorące źródła termalne.

Góry Tibesti - kiedy jechać?

Najkorzystniejszą porą na podróżowanie w Góry Tibesti w Czadzie jest okres od października do lutego, kiedy to temperatury są wysokie, ale jeszcze znośne. Wtedy też nie ma opadów. Najwyższa średnia temperatura w Górach Tibesti wynosi 42 ° C w czerwcu a najniższa 26 ° C w styczniu.
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
26°C 30°C 34°C 38°C 41°C 42°C 40°C 40°C 39°C 36°C 31°C 26°C
0
mm
0
mm
0
mm
0
mm
0
mm
1
mm
1
mm
4
mm
0
mm
0
mm
0
mm
0
mm
TIBESTI POGODA
Nadrzędna kategoria: Afryka
in Czad