TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.

Jezioro Rwihinda

Jezioro Rwihinda

Jezioro Rwihinda znajduje się w północnej części Burundi i jest jednym z najbardziej znanych miejsc wakacyjnych w kraju. Jezioro i jego otoczenie to obszar chroniony, który szczyci się unikalną florą i fauną.

Obszar ten jest położony na granicy z Rwandą, obok miasta o nazwie Kirundi. Wcześniej znany jako Lac aux Oiseaux, co oznacza Rezerwat przyrody „Ptasie jezioro”. Rezerwat Rwihinda zajmuje 8000 ha, podczas gdy samo jezioro to połowa całego obszaru rezerwatu. Chociaż obszar ten jest znany z wiosek rybackich i rolnictwa, rezerwat przyrody w prawie 30% pokryty jest lasami, a reszta to gęste krzewy i mokradła. Część rezerwatu jest objęta ochroną przyrody, badaniami nad roślinami leczniczymi i ziołami.

Jak dojechać do Jeziora Rwihinda

Najszybszym i najlepszym sposobem dotarcia do jeziora Rwihinda jest przejazd wypożyczonym samochodem z Bujumbury. Odległość jaką trzeba pokonać to ok. 200km. Innym sposobem jest przelot z Bujumbury do stolicy Rwandy - Kigali, gdzie można wynająć samochód i pokonać 100 kilometrowy odcinek do jeziora.

Jezioro Rwihinda - kiedy jechać?

Najkorzystniejszą porą na podróżowanie do regionu Kirundo w Burundi są styczeń i luty oraz pora od kwietnia do września Temperatury są przyjemne i jest mniej opadów. Najwyższa średnia temperatura w Kirundo wynosi 27°C w sierpniu a najniższa 23°C w kwietniu.

Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
24°C 25°C 24°C 23°C 23°C 24°C 26°C 27°C 27°C 25°C 24°C 23°C
123
mm
121
mm
155
mm
131
mm
86
mm
23
mm
8
mm
19
mm
74
mm
191
mm
225
mm
172
mm
KIRUNDO POGODA
Miejsca i atrakcje w Burundi warte zobaczenia
Nadrzędna kategoria: Afryka
in Burundi