Wagadugu

Wagadugu – stolica Burkina Faso

Ouaga, jak pieszczotliwie nazywane jest Wagadugu, jest kwitnącym, eklektycznym centrum sztuki, z salami tanecznymi i koncertowymi, zespołami na żywo, teatrami, napiętym harmonogramem festiwali i pięknymi rękodziełami. Jego ulice to ruchliwa, zakurzona plątanina dróg, z tysiącami motorowerów i ulicznych handlarzy. To żywiołowe życie, które z nawiązką rekompensuje brak ważnych atrakcji turystycznych

Szukając atrakcji turystycznych w Wagadugu, często trafia się w Internecie na listę miejsc, które tak naprawdę są oddalone od miasta o godzinę jazdy autem. Tu prezentujemy tylko listę aktywności i atrakcji, na które można natknąć się bezpośrednio w mieście Wagadugu. Ponieważ w Burkina Faso głęboko ceni się sztukę, każdy miłośnik kultury Afryki Zachodniej znajdzie w Wagadugu wiele cennych atrakcji związanych ze sztuką i kulturą.

Grand Marché

Na tym rynku można znaleźć prawie wszystko. Fani tkanin i tekstyliów z Afryki Zachodniej będą w niebie. Grand Marché w Wagadugu ma również sekcje przeznaczone dla turystów, więc oprócz warzyw i artykułów gospodarstwa domowego znajdziesz tu bibeloty i pamiątki kucharskie.

Rynki rzemieślnicze

Wagadugu jest pełne sztuki. Artyści sprzedają swoje prace na ulicy lub w hotelowych holach. Sprzedają sztukę w galeriach i muzeach. W Wagadugu znajduje się oficjalna Village Artisanal, w której można kupić wszystko, od bibelotów po rzeźby po instrumenty muzyczne. Istnieją również specjalne rynki bliżej centrum miasta, na których rzemieślnicy sprzedają swoje wyroby. Jednym z miejsc wartym odwiedzenia jest Jardin de l'Amitié tuż obok Rond Point des Nations Unies. To chłodna kawiarnia, w której kilku artystów sprzedaje swoje prace. Tuż obok jest kilka świetnych restauracji.

Katedra Ouagadougou

Oficjalna nazwa to Cathédrale de l'Immaculée-Conception de Ouagadougou i pochodzi z lat trzydziestych XX wieku. Warto odwiedzić tę wyjątkową pomarańczową katedrę, a przy wejściu kupić którąś z pamiątek religijnych.

Wielki Meczet

Burkina Faso jest krajem muzułmańskim. Wielki meczet w centrum Wagadugu jest wart odwiedzenia, aby zobaczyć ten bardzo ważny aspekt kultury Burkinabe. W Internecie można natknąć się na zdjęcia słynnego meczetu Sudano-Sahelian w Burkina Faso. Jest to Wielki Meczet Bobo Dioulasso. Bobo to drugie co do wielkości miasto w Burkina Faso, oddalone od Wagadugu.

Muzeum Narodowe (Musée Nationale)

To muzeum znajduje się nieco poza centrum, wzdłuż Boulevard Charles de Gaulle, ale każda zielona taksówka dojedzie tam w ciągu 20-40 minut, w zależności od natężenia ruchu. Muzeum znajduje się w dość dużym kompleksie, ale tylko niewielka część to w rzeczywistości muzeum. Podczas zwiedzania turystom towarzyszy przewodnik, który wyjaśni znaczenie i zastosowanie każdego przedmiotu. Jedna wystawa w muzeum zmienia się co kilka miesięcy, aby pokazać inną część kultury Burkinabe. Druga z kolei dotyczy masek i tradycyjnych strojów. A maski są niesamowite i sprawiają, że wizyta w muzeum jest warta, spacerowania w gorącym budynku.

Muzeum Instrumentów Muzycznych (Musée de la Musique)

W muzeum znajduje się sala, w której można samemu spróbować grać na wybranych tradycyjnych instrumentach. W innym pomieszczeniu znajdują się portrety wielkich muzyków z Burkinabe. W muzeum dowiesz się również takich szczegółów jak na przykład, na których instrumentach mogą grać tylko kobiety.

Park Urbain Bangr-Weoogo

Park znajduje się w Zone du Bois i jest otwarty codziennie od wschodu do zachodu słońca. Jest to jedno z bardziej relaksujących miejsc z tych wartych odwiedzenia w Wagadugu. Trzeba jednak pamiętać, aby zabrać ze sobą wystarczającą ochronę przeciwsłoneczną i wodę.

Jak dostać się do Wagadugu

Istnieją połączenia lotnicze z Brukseli i Paryża, a także z wielu krajów afrykańskich. Należy jednak zwracać uwagę na przewoźnika, gdyż szczególnie afrykańskie linie lotnicze mogą być niebezpieczne.

Burkina Faso - kiedy jechać?

Burkina Faso najlepiej odwiedzić w styczniu, lutym lub od czerwca do grudnia. Wtedy są najniższe temperatury. Pada tylko od czerwca do sierpania, ale są to niewielkie opady. Najwyższa średnia temperatura wynosi 41°C w kwietniu, a najniższa 32°C w sierpniu.

Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
34°C 37°C 40°C 41°C 40°C 38°C 34°C 32°C 33°C 37°C 37°C 34°C
0
mm
1
mm
3
mm
3
mm
7
mm
22
mm
44
mm
76
mm
40
mm
15
mm
0
mm
0
mm
BURKINA FASO POGODA
Miejsca i atrakcje w Burkina Faso warte zobaczenia
Nadrzędna kategoria: Afryka