TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.

Rezerwat de Nazinga

Rezerwat de Nazinga

Rezerwat de Nazinga powstał w 1973 roku jako obszar ochrony przyrody leżący na chronionym obszarze leśnym. W rezerwacie spotkać można setki słoni i bawołów, tysiące antylop i gazeli, kilka gatunków małp, ptaki i gady.
Ten park oferuje odwiedzającym dwie różne filozofie podejścia do natury: obszar centralny przeznaczony jest pod ścisłą ochronę i zasiedlanie oraz jest otwarty dla turystyki fotograficznej i obserwacyjnej; pas zewnętrzny przeznaczony jest na polowania sportowe, ograniczone do niektórych gatunków i do określonej liczby zwierząt, zgodnie z danymi dostarczonymi przez coroczny spis powszechny.

Wokół rezerwatu znajduje się 11 wiosek zamieszkałych głównie przez grupę etniczną Gurunsi, o szacunkowej łącznej populacji 2600 mieszkańców, częściowo składającej się z rodzin, które kiedyś mieszkały w parku, a obecnie zostały przeniesione w obszar przygraniczny.

Nazinga to także nazwa miejscowej wioski, w której mieszkają Gurunsi, jedna ze starożytnych grup etnicznych zamieszkujących dorzecze rzeki Volta. Na obszarze chronionym działalność rolnicza, leśna i hodowlana jest bardzo ograniczona i dlatego powstał projekt mający na celu wprowadzenie w życie propozycji, często jasno wyrażanej tylko w teorii, że światowe środowisko jest tylko jedno i musi być chronione i zarządzane „na poziomie lokalnym, ale z perspektywy globalnej”.

Nazinga została wybrana, ponieważ jest uważana przez Ministerstwo Środowiska Burkina nie tylko za obszar chroniony, ale także „laboratorium”. Władze rezerwatu traktują strategiczne relacje z lokalną ludnością i starają się przekształcić życie na chronionym obszarze w wymierne korzyści, oferując alternatywne działania dla kłusownictwa. Propozycja ta została więc przyjęta entuzjastycznie, gdyż sponsorzy pochodzący z bogatej części świata zazwyczaj nie uważają parków południa świata za możliwe lokomotywy rozwoju, a jedynie jako miejsca dające możliwość prowadzenia badań naukowych i działań konserwatorskich.

Jak dojechać do Nazgina?

Nie ma bezpośredniego połączenia z wioską z żadnego z większych miast Burkina Faso. Pozostaje tylko własny samochód. Droga jaką trzeba pokonać z Wagadugu, to niecałe 200km na południe. Droga nie zajmie więcej niż 3 godziny. Alternatywą może być wykupienie w Wagadugu 2 dniowej wycieczki połączone z Safari w Rezerwacie.

Burkina Faso - kiedy jechać?

Burkina Faso najlepiej odwiedzić w styczniu, lutym lub od czerwca do grudnia. Wtedy są najniższe temperatury. Pada tylko od czerwca do sierpania, ale są to niewielkie opady. Najwyższa średnia temperatura wynosi 41°C w kwietniu, a najniższa 32°C w sierpniu.

Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
34°C 37°C 40°C 41°C 40°C 38°C 34°C 32°C 33°C 37°C 37°C 34°C
0
mm
1
mm
3
mm
3
mm
7
mm
22
mm
44
mm
76
mm
40
mm
15
mm
0
mm
0
mm
BURKINA FASO POGODA
Miejsca i atrakcje w Burkina Faso warte zobaczenia
Nadrzędna kategoria: Afryka