Kopuły Fabédougou

Kopuły Fabédougou

To wapienne formacje wyrzeźbione przez tysiąclecia w dziwaczne kopuły przez wodę i erozję. Przedstawiają fascynujący widok. Można je znaleźć 3 km na północ od wodospadów Karfiguéla w pobliżu Banfory.
Kopuły Fabédougou wyglądają jak budynki o wysokości kilku metrów, zbudowane przez naturę. Położone są około piętnastu kilometrów od miasta Banfora. Ciekawostką jest fakt, że na kopuły Fabédougou można się wspiąć. Ze szczytów kopuł Fabédougou rozciąga się panoramiczny widok na pola trzciny cukrowej i bujną roślinność obecną w tej części Burkina Faso.

Aby wejść na kopuły konieczne jest założenie butów dostosowanych do terenu i być najlepiej w stroju sportowym ułatwiającym ruchy podczas wspinaczki po kopułach. Ponadto wstęp jest uwarunkowany opłatą na rzecz agenta Burkinabè National Tourism Office, sumy pięciuset franków dla obywateli i tysiąca franków CFA dla cudzoziemców.

Jak dojechać do Banfory

Do Banfory można dojechać z Wagadugu (stolicy kraju) busem za ok. 45 zł. Droga trwa jednak 7 godzin, a bus jeździ 3 razy w tygodniu. Kolejną opcją jest przelot z Wagadugu do Bobo-Dioulasso a stamtąd przejazd autobusem. Cena takiego połączenia waha się między 100 a 850 zł. Przejazd samochodem z kolei potrwa około 6 godzin a droga biegnie przez 440km.

Burkina Faso - kiedy jechać?

Burkina Faso najlepiej odwiedzić w styczniu, lutym lub od czerwca do grudnia. Wtedy są najniższe temperatury. Pada tylko od czerwca do sierpnia, ale są to niewielkie opady. Najwyższa średnia temperatura wynosi 41°C w kwietniu, a najniższa 32°C w sierpniu.

Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
34°C 37°C 40°C 41°C 40°C 38°C 34°C 32°C 33°C 37°C 37°C 34°C
0
mm
1
mm
3
mm
3
mm
7
mm
22
mm
44
mm
76
mm
40
mm
15
mm
0
mm
0
mm
BURKINA FASO POGODA
Miejsca i atrakcje w Burkina Faso warte zobaczenia
Nadrzędna kategoria: Afryka