Jezioro Tangrela

Jezioro Tangrela

Jezioro Tangrela to jedno z najpiękniejszych turystycznych miejsc w Burkina Faso. Samo jezioro jest niewielkie, położone w pobliżu miejscowości Banfora. Główną atrakcją jeziora są hipopotamy. Miejscowi w okolicy wierzą, że hipopotamy w jeziorze Tangrela są święte i nie atakują ludzi, ale jednocześnie radzą, by dla własnego dobra, nie zbliżać się zbytnio do gigantycznych zwierząt.

Przybywając tu, najlepiej znaleźć miejscowego przewodnika, który zabierze Cię w fascynujący rejs po jeziorze drewnianym kajakiem, abyś mógł zrobić piękne zdjęcia zapierających dech w piersiach krajobrazów. Jednak główną atrakcją są hipopotamy. Przez cały rok istnieje spora szansa na obserwację tych olbrzymich zwierząt. Wycieczki łodzią po parku są bardzo bezpieczne i zwykle w rozsądnej cenie. A ponieważ w jeziorze występują spore ilości ryb, istnieje duża szansa na obserwację miejscowych rybaków w trakcie połowów.

Jak dojechać do Jeziora Tenglera

Najbliższym miastem jest Banfora. Można tu dojechać z Wagadugu (stolicy kraju) busem za ok. 45 zł. Jezioro Tangrela znajduje się 7km na zachód od miasta, więc można się tam dostać nawet pieszo

Burkina Faso - kiedy jechać?

Burkina Faso najlepiej odwiedzić w styczniu, lutym lub od czerwca do grudnia. Wtedy są najniższe temperatury. Pada tylko od czerwca do sierpnia, ale są to niewielkie opady. Najwyższa średnia temperatura wynosi 41°C w kwietniu, a najniższa 32°C w sierpniu.

Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
34°C 37°C 40°C 41°C 40°C 38°C 34°C 32°C 33°C 37°C 37°C 34°C
0
mm
1
mm
3
mm
3
mm
7
mm
22
mm
44
mm
76
mm
40
mm
15
mm
0
mm
0
mm
BURKINA FASO POGODA
Miejsca i atrakcje w Burkina Faso warte zobaczenia
Nadrzędna kategoria: Afryka