TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.

Praia da Pipa

Praia da Pipa

Praia da Pipa jest niewątpliwie najbardziej popularną plażą odwiedzaną przez turystów przybywających do Rio Grande do Norte. Ma czyste i ciepłe wody, klify i inne piękne krajobrazy. Pipa Brasie, jak nazywają ją mieszkający tu Europejczycy jest jedną z głównych atrakcji dla tych, którzy chcą poznać północno-wschodnie wybrzeże. Praia da Pipa stała się znana z wysokich fal i wiatrów sprzyjających uprawianiu sportów wodnych, takich jak surfing i przyciąga ludzi ze wszystkich części Brazylii, a także zagranicznych turystów.

Tuż przy wejściu do Praia da Pipa znajduje się Sanktuarium Ekologiczne. Największy rezerwat Lasu Atlantyckiego w regionie ma 16 tras otwartych dla turystów, a zapłacisz tylko symboliczną kwotę, aby odbyć wspaniałą wycieczkę po obszarze dobrze zachowanej przyrody.

Obok plaży Pipa znajdują się inne plaże o wyjątkowym pięknie, takie jak Praia do Amor i Madeiro. Na tej ostatniej znajduje się Zatoka Delfinów. To miejsce, w którym delfiny często pokazują się plażowiczom.

Kto lubi związek przyrody i sportów ekstremalnych też jest we właściwym miejscu. Plaża Pipa przyciąga surferów przez cały rok, ale jeśli nie wiesz, jak balansować na desce, nie martw się. Na Praia do Amor i Madeiro możesz wynająć instruktora i dobrze się bawić.

Oprócz surfingu plaże są idealnym miejscem do uprawiania kitesurfingu, sandboardingu na pobliskich wydmach, spacerów ekologicznych, przejażdżek rowerowych, nurkowania i lotów paralotniowych na klifach Cacimbinha.

Pipa to najbardziej międzynarodowa plaża. Osiedliło się tu wielu turystów i otworzyło bary, restauracje i sklepy. W Baía dos Golfinhos znajdują się główne bary Pipa, a nieco dalej tradycyjny klub nocny Calangos, który działa do wczesnych godzin porannych z muzyką na żywo.

Jak dojechać na Praia da Pipa?

Z miasta Natal (stolicy stanu Grande do Norte) do Tibau do Sul / Pipa dojedziesz autobusem. Koszt to 10,50BRL. Autobus odjeżdża z międzymiastowego terminalu autobusowego w Natal.

Do Natal dotrzesz z Rio jedynie samolotem. Co prawda między tymi miastami kursuje autobus, a jedzie 44 godziny.

Pogoda w Rio Grande do Norte – Kiedy jechać?

Cały rok jest korzystny do podróżowania do regionu Rio Grande do Norte w Brazylii. Temperatury są ciepłe i jest mało opadów. Najwyższa średnia temperatura w Rio Grande do Norte wynosi 30°C w styczniu a najniższa 28°C w lipcu.

Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
30°C 30°C 30°C 30°C 29°C 29°C 28°C 28°C 28°C 29°C 29°C 29°C
58
mm
87
mm
127
mm
120
mm
61
mm
46
mm
38
mm
7
mm
5
mm
5
mm
10
mm
28
mm
RIO GRANDE DO NORTE POGODA
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa