Pelourinho

Pelourinho

Nie możesz udać się do Salvadoru, dużego miasta położonego na półwyspie na wybrzeżu w stanie Bahia, bez spędzania czasu w starym mieście z kolorowymi budynkami kolonialnymi, brukowanymi uliczkami i poczuciem historii skupionym wokół Largo do Pelourinho, znanego również jako Praça José de Alencar. Ta część Salvadoru jest znana jako Pelourinho, miasto w mieście. Nazywany przez mieszkańców Pelo, obszar ten znajduje się w starszej części górnego miasta Salvador, czyli Cidade Alta. Jest miejscem ulicznych grajków, restauracji i klubów nocnych.

Pelourinho oznacza po portugalsku biczowanie. Było to dawne miejsce aukcji niewolników w czasach, gdy niewolnictwo było powszechne na terenie Brazylii. Niewolnictwo zostało zdelegalizowane w 1835 roku, a z biegiem czasu ta część miasta, choć zamieszkana przez artystów i muzyków, popadła w ruinę. W latach 90-tych XX wieku duży wysiłek renowacyjny sprawił, że obszar ten stał się bardzo pożądaną atrakcją turystyczną. Pelourinho ma miejsce w krajowym rejestrze historycznym i zostało nazwane stuleciem światowej kultury przez UNESCO.

Jak dojechać do Salvadoru?

Lotnisko obsługuje zarówno loty międzynarodowe, jak i krajowe. Do centrum miasta jest około 30km, które można pokonać miejskim autobusem lub taksówką.

Autobusy kursują codziennie z wielu innych brazylijskich miast, w tym Brasilii, Belo Horizonte, Recife, Fortaleza, Belem i Porto Seguro.

Pogoda w stanie Bahia – kiedy jechać?

Najkorzystniejszą porą na podróżowanie do regionu Bahia w Brazylii okres od stycznia do kwietnia i od czerwca do grudnia. Temperatury są przyjemne, a opady ograniczone. Najwyższa średnia temperatura w Bahia wynosi 29°C w lutym a najniższa 26°C w czerwcu.

Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
28°C 29°C 29°C 28°C 27°C 26°C 26°C 26°C 26°C 27°C 28°C 28°C
52
mm
56
mm
83
mm
127
mm
159
mm
109
mm
92
mm
71
mm
44
mm
79
mm
49
mm
64
mm
BAHIA POGODA
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa