TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.

Lagoa Misteriosa

Lagoa Misteriosa

Tajemnicza Laguna (Lagoa Misteriosa) znana jest z niesamowitej przejrzystości i głębi. To jezioro o błękitnych wodach znajduje się na dnie doliny o głębokości 75 metrów, która jest cała pokryta roślinnością drzewną i otoczona lasem. Od połowy października do połowy kwietnia rozmnażają się tu mikroalgi. Ten naturalny proces powoduje mętnienie wód i zmianę krystalicznego niebieskiego koloru w zielony

Nurkowanie z butlą

W Lagoa Misteriosa główną atrakcją jest nurkowanie z akwalungiem. Nurkowanie tu to fenomenalne uczucie. Tak przezroczysta woda stwarza wrażenie lotu w powietrzu. A widok dwóch błękitnych przepaści, pionowych skalistych klifów, zwalonych pni, osadów białego piasku, poroża ze złotymi liśćmi i lśniących w promieniach światła rybek potęgują uczucie piękna.

Cztery kategorie nurkowania

Po przybyciu na pokład wejściowy do Lagoa Misteriosa, goście wyposażani są w sprzęt do nurkowania i przechodzą krótkie szkolenie, aby ułatwić ich adaptację. To czas, aby cieszyć się, rozluźnić i zrelaksować się, uwolnić się od wszelkich zmartwień. Przewodnik nurkowy zawsze będzie przy Tobie, zapewniając bezpieczeństwo i wskazując drogę naprzód.

Chrzest: może wykonać każdy, kto ukończył 10 lat, wystarczy tylko być chętnym. Ograniczenia zdrowotne dotyczą kobiet w ciąży i osób z problemami z sercem. Chrzest to całkowicie bezpieczne i komfortowe doświadczenie nurkowania dla osób, które chcą nurkować, ale nie mają kursu. Maksymalna osiągnięta głębokość to 8 metrów.

Początkujący: dla tych, którzy posiadają certyfikat Open Water Scuba Diver. Maksymalna osiągnięta głębokość to 18 metrów.

Zaawansowany: dla tych, którzy posiadają certyfikat Advanced Open Water Scuba Diver. Maksymalna osiągnięta głębokość: 25 metrów.

Zaawansowany Nitrox: przeprowadzane tylko od września do marca. Dla osób posiadających certyfikat Advanced Open Water Scuba Diver. Maksymalna osiągnięta głębokość to 30 metrów.

Nurkowanie w szczelinach studni. Może być wykonywane wyjątkowo przez przeszkolonych lub szkolących się nurków jaskiniowych (w asyście instruktora) do maksymalnej głębokości 40 metrów po uzyskaniu specjalnego upoważnienia udzielonego przez kierownictwo Lagoa Misteriosa.

Jak dojechać do Lagoa Misteriosa?

Najprościej wykupić wycieczkę w lokalnym biurze podróży, ale można dojechać z Bonito wynajętym samochodem lub taksówką. Lagoa Misteriosa znajduje się 52km od Bonito.

Pogoda w Mato Grosso do Sul - kiedy jechać?

Cały rok jest korzystny do podróżowania do regionu Mato Grosso do Sul w Brazylii. Temperatury są wysokie, a opady przeciętne. Najwyższa średnia temperatura w Mato Grosso do Sul to 32°C we wrześniu a najniższa 25°C w czerwcu.

Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
29°C 29°C 29°C 28°C 26°C 25°C 26°C 30°C 32°C 31°C 30°C 30°C
110
mm
107
mm
116
mm
51
mm
49
mm
25
mm
20
mm
16
mm
46
mm
111
mm
111
mm
119
mm
MATO GROSSO DO SUL POGODA
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa