Fernando de Noronha

Archipelag Fernando de Noronha

Archipelag Fernando de Noronha, składający się z 21 wysp i wysepek, jest rajem o nieopisanym pięknie i został wpisany na listę światowego dziedzictwa. Aby wyspy mogły zachować swoją naturę, liczba odwiedzających jest ograniczona, a za wstęp na wyspy trzeba zapłacić opłatę za ochronę środowiska.

Połączenie krystalicznie czystych wód, złocistych piasków i życia morskiego fascynuje ludzi z całego świata. Plaże są podzielone między morze wewnętrzne (wody w kierunku kontynentu brazylijskiego) i morze zewnętrzne (wody w kierunku Oceanu Atlantyckiego). Bardzo często tutejsze plaże widuje na listach najpiękniejszych plaż Brazylii i świata. Plaże Praia dos Porcos, Praia dos Leões i Baía do Sancho, były dwukrotnie wybierane przez TripAdvisor jako najlepsza plaża na świecie.

Noronha jest również jednym z najlepszych miejsc do nurkowania. Jego przejrzyste i ciepłe wody zapewniają doskonałą widoczność, umożliwiając obserwację wspaniałego życia morskiego koralowców, delfinów, żółwi i rekinów. Można ćwiczyć nurkowanie, prowadzone przez certyfikowanych lokalnych instruktorów. Innym sportem uprawianym na wyspie jest surfing. Między grudniem a lutym Fernando de Noronha wita surferów z całego świata gotowych do umieszczenia swoich desek na morzu i stawienia czoła ogromnym falom sięgającym do 5 metrów. Najlepsze plaże do uprawiania surfingu to: Cacimba do Padre, Boldró i Conceição.

Na wyspie jest wiele atrakcji dla wszystkich ludzi niezależnie od wieku i oczekiwań. Są opcje szlaków ekologicznych, wycieczki łodzią na obserwację delfinów, wizyty w Parque Nacional Marinho i Museu do Tubarão.

Inną niepowtarzalną atrakcją w Fernando de Noronha są zachody słońca. Wyspy mają wiele miejsc, w których można podziwiać słynne zachody słońca, takie jak Forte do Boldró, punkt widokowy Dois Irmãos, a także plaże Praia da Conceição i Praia do Porto.

Jak dostać się na Fernando de Noronha?

Istnieją dwa główne sposoby, aby dostać się do Fernando de Noronha. Drogą powietrzną lub morską. Bezpośrednie loty krajowe, obsługują codziennie Fernando de Noronha z Recife, Natal, Rio de Janeiro, Maceió, São Paulo, Belo Horizonte, Salvador i Aracaju. W sezonie turystycznym na Fernando de Noronha organizowane są 4-6 dniowe rejsy z Fortalezy, Natalu i Recife. Na wyspy można też wybrać się prywatnym lub czarterowym jachtem, ale to opcja dla osób ze znacznie większym budżetem.

Pogoda w Pernambuco - kiedy jechać?

Cały rok jest dobry na na podróżowanie do regionu Pernambuco w Brazylii . Temperatury przyjemne i jest niewiele opadów. Najwyższa średnia temperatura w Pernambuco wynosi 30°C w styczniu a najniższa 27°C w lipcu.

Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
30°C 30°C 30°C 30°C 29°C 28°C 27°C 27°C 28°C 29°C 29°C 29°C
47
mm
47
mm
58
mm
68
mm
69
mm
75
mm
83
mm
32
mm
22
mm
17
mm
20
mm
28
mm
PERNAMBUCO POGODA
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa