TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.

Copacabana

Plaża Copacabana

Copacabana jest jednym z powodów, dla których ludzie zakochują się w Rio od pierwszego wejrzenia. Princess of the Sea to jedno z najlepszych miejsc na pobyt, z większą koncentracją hoteli niż jakakolwiek inna okolica w mieście. To tutaj odbywają się obchody Nowego Roku w Rio, które co roku przyciągają 2 miliony ludzi.
Nazwa Copacabana ma boliwijskie pochodzenie. Historycy nawiązują do XVII-wiecznego obrazu Matki Boskiej z Copacabana, przywiezionego przez Portugalczyków z małej wioski położonej nad odległym jeziorem Titicaca. Został on umieszczony w kaplicy, która została później rozebrana pod budowę Forte de Copacabana.

Do końca XIX wieku Copacabana była uważana za odległy obszar. Była pokryta piaskiem, wydmami i krzewami. Mała wioska rybacka skupiała większość mieszkańców. Okolica zaczęła się rozwijać dopiero wraz z otwarciem Tunelu Velho, łączącego ją z Botafogo i Downtown.

Otwarcie Avenue Atlantica wzdłuż plaży około 1900 roku było punktem zwrotnym, a kiedy Copacabana Palace Hotel otworzył swoje podwoje w 1923 roku, romans i przepych stały się znakami towarowymi Copacabana. Neoklasycystyczne i secesyjne drapacze chmur dodały odrobinę wyrafinowania, a bogaci Cariocas zaczęli przenosić się do tutejszych rezydencji.

Dzisiejsza Copacabana jest jedną z najbardziej eklektycznych dzielnic Rio. Wzdłuż plaży znajdują się penthouse'y i apartamenty, które z pewnością warte są ponad milion dolarów. Istnieją tu również budynki z aż trzydziestoma małymi kawalerkami na tym samym piętrze.

Na tej plaży odbywają się słynne obchody Nowego Roku w Rio. Przyciągają ponad 2 miliony ludzi z całego świata! Zgodnie z lokalną tradycją większość ludzi na szczęście ubiera się na biało i ofiarowuje biały kwiat bogini mórz Jemanjá. O północy rozpoczyna się urzekający festiwal sztucznych ogni i trwa prawie pół godziny.

Z białym piaskiem i wodami, które nigdy nie są wzburzone , Copacabana jest to również bardzo popularną plażą do opalania. Latem na arenach wzdłuż plaży organizowane są międzynarodowe mistrzostwa piłki nożnej plażowej, siatkówki i innych sportów.

Warto odwiedzić budowlę, która dominuje na rogu Copacabana i Arpoador. W tym miejscu możesz zrobić klasyczne zdjęcie plaży Copacabana, które widzisz na pocztówkach. Wybierz się na krótki spacer pod górę, aby zrobić zdjęcia Arpoador Park, Ipanema i Leblon.

Tuż obok Forte de Copacabana znajduje się mały port rybacki z ponad 100-letnią tradycją. To niesamowite, że rybacy faktycznie żyją w samym sercu jednego z najbardziej miejskich obszarów Rio. Przyjdź przed wschodem słońca, aby obejrzeć rybaków wracających z połowów. Możesz nawet pomóc wyciągać im sieci z wody. Codziennie rano na możesz też kupić świeże ryby.

Tętniące życiem nocnym Lido jest osobną atrakcją. W okolicy znajdują się najsłynniejsze kluby i bary ze striptizem w Rio. Trudno je przeoczyć dzięki neonom na drzwiach i oknom z sugestywnymi zdjęciami tancerek.

Na Copacabana nie można przegapić zakupów. Znajdziesz tu wyrafinowane butiki, stragany oraz sklepy dyskontowe i specjalistyczne. Największa dzielnica outlet znajduje się w okolicach Rua Santa Clara i Av. Copacabana. Od eleganckich mebli i antyków w Shopping Casino Atlantico po egzotyczną bieliznę i smokingi. Tu znajdziesz wszystko czego szukasz, a nawet trochę więcej.

Jak dojechać/dolecieć do Rio?

Samolotem. Najtańsze bilety lotnicze można kupić na przylot w miesiącach od lutego po karnawale do maja i od sierpnia do listopada. Najtańsze bilety do Rio de Janeiro można okazyjnie kupić po ok. 2000PLN. Z Warszawy nie ma lotów bezpośrednich i trzeba lecieć przez jeden z europejskich portów lotniczych.

Lotnisko w Rio jest drugim co do wielkości portem lotniczym w Brazylii. Dolecimy tu z Paryża, Rzymu, Londynu, Madrytu, Amsterdamu, Frankfurtu, Lizbony i Porto.

Pogoda w Rio de Janeiro – kiedy jechać?

Cały rok jest korzystny na podróż do regionu Rio de Janeiro w Brazylii temperatury są przyjemne, a opady ograniczone. Najwyższa średnia temperatura w Rio de Janeiro wynosi 30°C w styczniu a najniższa 23°C w czerwcu.

Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
30°C 30°C 28°C 27°C 24°C 23°C 23°C 24°C 26°C 27°C 27°C 29°C
82
mm
66
mm
66
mm
39
mm
25
mm
24
mm
20
mm
17
mm
28
mm
35
mm
64
mm
74
mm
RIO DE JANEIRO POGDOA
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa