TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.

Búzios

Búzios

Búzios jest najbardziej znanym miejscem na Costa do Sol, 190-kilometrowym odcinku plaż na północ od Rio de Janeiro, obejmującym 13 miast. Słoneczne zimy sprawiają, że jest to idealna wycieczka z pobliskiego Rio. Pięciomilowy półwysep, który składa się z 23 malowniczych i dziewiczych plaż oraz przyjemnego centrum miasta, przyciąga turystów przez cały rok. Búzios oferuje wiele ciepłych zimowych dni, a specyficzne warunki geograficzne miasta, takie jak odległość od Serra do Mar - pasma przybrzeżnego Brazylii - i wiatry wiejące o każdej porze roku sprawiają, że jest to jedno z najbardziej słonecznych miejsc plażowych w Brazylii. Obszar ten jest również bardziej suchy niż Rio de Janeiro.

Rozsławiony przez Brigitte Bardot w latach 60. XX wieku Búzios ciągle jest modny. W ostatnich latach w okolicy wyrosło wiele hoteli, znakomitych restauracji i klubów. Orla Bardot, główny bulwar przy plaży otoczony jest uroczymi restauracyjkami, barami i klubami nocnymi.

Búzios oferuje wszystko, czego potrzeba, aby przyciągnąć aktywnych podróżników. Hotele z dużymi pokojami i rekreacją w połączeniu z wiejską atmosferą, spokojnymi plażami i przyjazną pogodą sprawiają, że jest to również doskonałe miejsce dla rodzin z dziećmi. A windsurfing, kitesurfing, nurkowanie i turystyka piesza gwarantują, że nie można się tu nudzić.

Chociaż turystyka stała się przedmiotem lokalnej działalności gospodarczej, rybołówstwo jest nadal środkiem utrzymania. Pełna nazwa miasta, Armação de Búzios, mówi o jego wędkarskiej przeszłości. Armação to metoda połowu lub rodzaj statków wielorybniczych.

Búzios to też port, do którego zawijają międzynarodowe statki wycieczkowe. Wizyta daje pasażerom czas na zwiedzanie centralnych atrakcji Búzios, a nawet rejs katamaranem na pobliskie plaże i wyspy.

Jak dojechać do Búzios?

Jest wiele sposobów, aby dostać się do tego nadmorskiego raju. Jeśli podróżujesz z Rio de Janeiro, możesz polecieć na lotnisko The Cabo Frio, około 25km od Búzios. Z lotniska łatwo zorganizujesz transfer do hotelu taksówką. Z Rio dojedziesz także codziennym autobusem.

Kiedy jechać do Búzios?

Dzięki swojemu położeniu na wybrzeżu Brazylii, Búzios jest bardziej nasłonecznione, suchsze i cieplejsze niż inne plaże południowo-wschodnie, co czyni go doskonałym celem zimowych podróży do Brazylii (czerwiec-sierpień). Oczywiście można podróżować również w innych porach roku.

Pogoda w Rio de Janeiro – kiedy jechać?

Cały rok jest korzystny na podróż do regionu Rio de Janeiro w Brazylii temperatury są przyjemne, a opady ograniczone. Najwyższa średnia temperatura w Rio de Janeiro wynosi 30°C w styczniu a najniższa 23°C w czerwcu.

Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
30°C 30°C 28°C 27°C 24°C 23°C 23°C 24°C 26°C 27°C 27°C 29°C
82
mm
66
mm
66
mm
39
mm
25
mm
24
mm
20
mm
17
mm
28
mm
35
mm
64
mm
74
mm
RIO DE JANEIRO POGDOA
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa