Bonito

Rio Sucuri - Bonito

Przed 1980 r. Bonito było nieznanym celem podróży, małym miasteczkiem w stanie Mato Grosso do Sul, które powoli stawało się stolicą ekoturystyki Brazylii. Dziś jest jednym z głównych miejsc turystyki przygodowej w kraju. Jest to prawdziwy raj, z czystymi rzekami i kolorowymi rybami kontrastującymi z głębokimi zieleniami rodzimej roślinności. Miasto położone jest na wzgórzu Bodoquena, 300 km od stolicy stanu, Campo Grande i ma dobre drogi dojazdowe.

Jego główne atrakcje są naturalne, takie jak źródła rzeczne z krystalicznymi wodami, piękne wodospady, jaskinie, lasy i duża różnorodność fauny i flory. Miasto i okolica oferuje ogromny wybór atrakcji przygodowych, takich jak wędrówki, pływanie przy wodospadach, speleologia, nurkowanie z rurką, rafting, jazda konna, nurkowanie, kolarstwo górskie, zjazdy na linie, w skrócie, prawie wszystko.

Co zobaczyć

Tutaj można nurkować w czystych wodach Rio da Prata i Olho d’Água River po wyczerpującym spacerze po lesie, obserwując ptaki i inne dzikie zwierzęta. Snorkować w ogromnym naturalnym akwarium krystalicznych wód, bogatych w życie roślinne i zwierzęce. Rzeka Sucuri jest znana ze swojego piękna i zapewnia spokój i kontakt z naturą. Rafting, pływanie w małych naturalnych jeziorach, spacery pod koronach drzew, wodospady, jaskinie i nurkowanie to tylko niektóre z wielu możliwości rozrywki.

Buraco das Araras, gdzie można wędrować szlakiem wokół największego w Ameryce Południowej wgłębienia o głębokości 124 metrów i średnicy 500 metrów i obserwować panoramiczny widok jego wnętrza, gdzie czerwono-zielone ara a inne ptaki budują swoje gniazda.

Gruta do Lago Azul to kolejne miejsce, które trzeba zobaczyć. Odkryta przez Indianina Terenan w 1924 r. Jaskinia ma niebieskie jezioro o wymiarach, które czynią ją jedną z największych zalanych jaskiń na Ziemi. W 1992 r. Brazylijska ekspedycja nurków znalazła tu skamieliny ssaków - takie jak tygrys Saber - które żyły w okresie pleistocenu - od 6000 do 10 000 lat temu.

Kolejną atrakcją jest jaskinia Abismo Anhumas, która znajduje się 23 km od miasta. Dla certyfikowanych nurków otchłań zastrzega pozwala na nurkowanie do 18 metrów. Podwodny świat ujawnia nowe obrazy i jedną z najbardziej niesamowitych jaskiń na świecie.

Tylko 8 km od Bonito znajduje się Park Ekologiczny Rio Formoso, z zadziwiająco piękną, żywiołową florą.

Ze względu na bliskość Bonito, można również skorzystać z okazji, aby odwiedzić Pantanal, jeden z największych rezerwatów bioróżnorodności na świecie. To tylko 160 km od Bonito.

Pogoda w Bonito - kiedy jechać?

Można odwiedzić miasto o każdej porze roku, ale najlepiej wybrać się między grudniem a marcem, latem w porze deszczowej. W tym okresie flora i fauna kwitną, poziom rzek rośnie, a wodospady są silniejsze i bardziej obfite.

Cały rok jest korzystny do podróżowania do regionu Mato Grosso do Sul w Brazylii. Temperatury są wysokie, a opady przeciętne. Najwyższa średnia temperatura w Mato Grosso do Sul to 32°C we wrześniu a najniższa 25°C w czerwcu.

Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
29°C 29°C 29°C 28°C 26°C 25°C 26°C 30°C 32°C 31°C 30°C 30°C
110
mm
107
mm
116
mm
51
mm
49
mm
25
mm
20
mm
16
mm
46
mm
111
mm
111
mm
119
mm
MATO GROSSO DO SUL POGODA
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa