TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.

Abismo Anhumasa

Jaskinia Abismo Anhumasa

Abismo Anhumas to doświadczenie, którego nigdy nie zapomnisz. Patrząc z góry, nie możesz sobie wyobrazić, że mała szczelina w ziemi otwiera wejście do tak ogromnej jaskini. I to tylko 23 km od centrum Bonito. Wyobraź sobie zejście do jaskini z wysokości 72m. W środku jezioro o głębokości 80m. I formacje jaskiniowe o wysokości 20m. Abismo Anhumas to imponujące miejsce.

Abismo Anhumas znajduje się w regionie, pełnym naturalnego piękna. Miasto Bonito uznawane za stolicę brazylijskiej ekoturystyki, jest jednym z głównych ośrodków turystyki przyrodniczej w całej Ameryce Łacińskiej.

Abismo Anhumas to jaskinia z krystalicznie czystym jeziorem z dziesiątkami wapiennych stożków. Formacje osiągają do 20 m wysokości. Aby się im dokładniej przyjrzeć, wystarczy wejść do wody i popływać w środku, powstałej tysiące lat temu, doliny stożków.

Krystaliczne jezioro ma objętość około 24 000 m³ wody i zróżnicowaną głębokość, dochodzącą do około 80 m. Poziom jeziora zmienia się w zależności od pory deszczowej i suchej w regionie. Przezroczystość wody wynosi do 60 m, dzięki czemu można zobaczyć las zatopionych stożków wapiennych formacji, gdzie natura po raz kolejny prezentuje swoją moc i doskonałość.

Jak dostać się do Abismo Anhumas?

Turyści mogą dotrzeć do Abismo Anhumas z miasta Bonito wynajętym samochodem lub taksówką. Trzeba pamiętać, że do jaskini można dostać się tylko z przeszkolonym personelem. Jednak transport trzeba załatwić we własnym zakresie.

Pogoda w Mato Grosso do Sul - kiedy jechać?

Cały rok jest korzystny do podróżowania do regionu Mato Grosso do Sul w Brazylii. Temperatury są wysokie, a opady przeciętne. Najwyższa średnia temperatura w Mato Grosso do Sul to 32°C we wrześniu a najniższa 25°C w czerwcu.

Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
29°C 29°C 29°C 28°C 26°C 25°C 26°C 30°C 32°C 31°C 30°C 30°C
110
mm
107
mm
116
mm
51
mm
49
mm
25
mm
20
mm
16
mm
46
mm
111
mm
111
mm
119
mm
MATO GROSSO DO SUL POGODA
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa