Park Narodowy Chobe

Park Narodowy Chobe

Park Narodowy Chobe jest jedną z najpopularniejszych atrakcji w Afryce i sprawia, że Botswana jest obowiązkowym celem podróży. Leży w Delcie Okawango Botswanie i obejmuje cztery różne ekosystemy. Park Narodowy Chobe składa się z mokradeł, terenów zalewowych i lasów i jest domem dla wielu gatunków dzikiej przyrody. To najlepsze miejsce w Botswanie, do obserwacji bawołów i słoni.

Ten rezerwat zwierzyny jest trzecim co do wielkości w Botswanie, ale chroni jedną z największych koncentracji rzadkich zwierząt łownych na kontynencie afrykańskim. Park ten bierze swoją nazwę od rzeki Chobe, która oprócz gwarantowania pięknych widoków, wspiera ekosystem rzadkich, egzotycznych stworzeń: ptaków, słoni, lwów, żyraf, pawianów i bawołów. Ogromne stada żyjące w parku najlepiej widać z wody podczas rejsu po zachodzie słońca. W sezonie zimowym można jednocześnie zobaczyć stado setek słoni. Prawdopodobnie tylko raz w życiu. W sumie żyje ich tu 120 000. O tej porze roku przy wodzie gromadzą się też stada zebr, eland, bawołów, żyraf i gnu.

Jak dojechać do Parku Narodowego Chobe

Brama do Parku Chobe znajduje się sześć kilometrów na zachód od Kasane, najbliższego miasta. Najlepszym sposobem na dotarcie do Parku Narodowego Chobe jest przylot lotem krajowym na lotnisko Kasane. Istnieją jeszcze dwa inne lotniska w pobliżu Chobe, z których podróżni mogą dojechać wynajętym samochodem 4x4: lotnisko Victoria Falls w Zimbabwe; oraz Międzynarodowy port lotniczy Harry Mwanga Nkumbula w Zambii. Wejście do PN Chobe znajduje się 80 kilometrów na zachód od Wodospadów Wiktorii, a podróż zajmuje około 90 minut.

Pogoda w PN Chobe - kiedy jechać?

Kasane w Botswanie można odwiedzać cały rok. Pogoda jest zawsze przyjemna i jest ciepło. Więcej opadów występuje od listopada do marca. Najwyższa średnia temperatura wynosi 37°C w październiku, a najniższa 26°C w czerwcu.

Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
30°C 29°C 30°C 29°C 28°C 26°C 26°C 30°C 35°C 37°C 34°C 31°C
113
mm
88
mm
59
mm
11
mm
0
mm
0
mm
0
mm
0
mm
0
mm
4
mm
37
mm
99
mm
KASANE POGODA
Miejsca i atrakcje w Botswanie warte zobaczenia
Nadrzędna kategoria: Afryka