TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.

Delta Okawango

Delta Okawango

Delta Okawango jest jednym z najbardziej inspirujących i budzących podziw miejsc dzikiej przyrody w Afryce, a może i na całej planecie. Delta to prawdziwie dziewiczy teren. Od suchych łąk po bagna. Rzeka Okawango przecina centrum pustyni Kalahari, tworząc unikalny system wód śródlądowych, który daje życie ogromnej różnorodności ptaków i zwierząt. Teren ten ze względu na swoją unikalność, został w 2014 objęty patronatem UNESCO

Delta Okawango to wyjątkowe miejsce na safari, ponieważ można tu zobaczyć wiele dzikich zwierząt prosto z tradycyjnego kajaka lub mokoro. Każdego roku powodzie w delcie pokrywają ponad 16000 kilometrów kwadratowych. To najlepszy czas na oglądanie dzikiej przyrody. Jak na ironię powodzie zdarzają się od maja do października, czyli w porze suchej. Wypatrując zwierząt można natknąć się na gepardy, zebry, żyrafy, słonie, krokodyle i nosorożce. Wycieczki powinny być jednak odpowiednio zaplanowane, ponieważ pory roku mogą znacząco wpłynąć na szanse zobaczenia niektórych zwierząt.

W Delcie Okawango zbudowano wiele lóż i luksusowych obozów safari, które oferują zarówno piesze safari, jak i kilkudniowe wycieczki po porozrzucanych na obszarze całej delty - wyspach.

Jak dojechać do Delty Okawango

Aby dostać się do Delty Okawango warto skorzystać z regularnych lotów czarterowych z Maun do delty Okawango, a następnie transportem drogowym i / lub łodzią do obozu zakwaterowania. Do Maun można dolecieć z Johannesburga lub Kapsztadu.

Delta Okawango - kiedy jechać?

Okavango w Botswanie można odwiedzać cały rok. Pogoda jest zawsze przyjemna i jest ciepło. Więcej opadów występuje od listopada do marca. Najwyższa średnia temperatura wynosi 37°C w październiku, a najniższa 25°C w czerwcu.

MAUN POGODA
Miejsca i atrakcje w Botswanie warte zobaczenia
Nadrzędna kategoria: Afryka