TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.

Czerwona Laguna

Flamingi na Czerwonej Lagunie

Laguna Colorada, czyli „Czerwona Laguna”, to płytkie słone jezioro usiane białymi wyspami boraksu. Rozciąga się na 6000 hektarów, ale ma mniej niż metr głębokości. Wierzenia sugerują, że woda jest w rzeczywistości krwią bogów, chociaż naukowcy wydają się przekonywać, że kolor pochodzi od alg i bogactwa minerałów. Fotografów z całego świata przyciąga spektakularne otoczenie, z jeziorem w kolorze głębokiego szkarłatu, silnie kontrastującym z czystym błękitem nieba i białym śniegiem odległych gór.

Dlaczego tu jest tak dużo flamingów?

Flamingi są przyciągane do jeziora dzięki obfitym zasobom planktonu. Można tu znaleźć trzy z sześciu gatunków flamingów na świecie: chilijskie, andyjskie i James 'Flamingo. Ten ostatni gatunek jest niezwykle rzadki. Występuje tylko na wysokich płaskowyżach Andów i uważano go za wymarły, aż do ponownego odkrycia małej populacji w 1956 roku. Co ciekawe, flamingi są naturalnie białe. Wyglądają różowo, ponieważ czerwone algi plamią ich pióra. Oglądanie ich wznoszących się w powietrze, to ciekawe doświadczenie. Są tak ciężkie, że muszą rozpędzić się jak samolot na pasie startowym machając przy tym skrzydłami.

Kiedy jest najlepsza pora dnia dla fotografów?

Woda wydaje się najbardziej czerwona tuż przed zachodem słońca, chociaż widok mgły unoszącej się z wulkanicznej ciepłej wody wczesnym rankiem jest również wyjątkowy. Jeśli masz szczęście, będziesz w stanie uzyskać zdjęcie flamingów w locie z ich własnym odbiciem w lustrzanej powierzchni wody oraz Andami w tle.

Jak dojechać do Laguna Colorada?

Większość ludzi wybiera się na 3-dniową wycieczkę pętlową 4WD z przygranicznego miasta Uyuni, dziewięć godzin od La Paz.

Pogoda w regionie Potosi – kiedy jechać?

Najkorzystniejszą porą na podróżowanie do regionu Potosí w Boliwii są miesiące od stycznia do kwietnia i od września do grudnia. Temperatury są przyjemne, a opady ograniczone. Najwyższa średnia temperatura w Potosí wynosi 16°C w październiku a najniższa 13°C w czerwcu.

Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
15°C 15°C 15°C 15°C 14°C 13°C 13°C 14°C 15°C 16°C 16°C 16°C
103
mm
74
mm
81
mm
48
mm
11
mm
3
mm
3
mm
10
mm
19
mm
61
mm
73
mm
102
mm
POTOSI POGODA
Miejsca i atrakcje w Boliwii warte zobaczenia
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
in Boliwia