Muzeum w Abomey

Muzeum w Abomey

Abomey to miasto leżące w Republice Beninu nad Zatoką Gwinejską, było niegdyś stolicą starożytnego królestwa Danhomè. Dziś głównym, namacalnym dowodem istnienia tej cywilizacji są Pałace królewskie leżące w sercu miasta. W 1943 roku francuska administracja kolonialna utworzyła w pałacach Muzeum Historyczne Abomey (Musée Historique d'Abomey). Kompleks muzealny ma powierzchnię około 5 akrów i obejmuje pałace króla Guézo i króla Glèlè.

Wszystkie obiekty pałacowe rozciągają się na powierzchni około 108 akrów i znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO od 1985 roku. Są one zwieńczeniem historii, żywej kultury i atrakcji turystycznej. Muzeum prezentuje królewskie trony i gobeliny, ludzkie czaszki, które niegdyś były używane jako instrumenty muzyczne, przedmioty fetyszowe i tron ​​Ghéza, zamontowany na czterech prawdziwych czaszkach pokonanych wrogów.

Od 1992 r. w muzeum prowadzone są szeroko zakrojone prace konserwatorskie kolekcji oraz modernizacja budynków. Program konserwacji jest wynikiem współpracy kilku europejskich krajów oraz UNESCO. Łącznie na renowacje zebrano i przeznaczono 450 000 USD.

Godziny odwiedzin i ceny biletów

Muzeum otwarte jest w godzinach od 8:30 do 18:00 (w weekendy do 17:00). Opłata za wstęp wynosi CFA1500 dla osoby dorosłej i CFA1000 dla dzieci. W cenie biletu wliczono francuskojęzycznego przewodnika (czasami dostępny jest przewodnik z ograniczoną znajomością języka angielskiego), któremu oprowadzanie zajmuje około godziny. Zwiedzanie obejmuje dziedzińce, komnaty z drewnianymi tronami i dobrze utrzymanymi artefaktami, a także komory grobowe. Wycieczka kończy się w Centrum Rzemieślników, gdzie można kupić drobne pamiątki.

Jak dojechać do Abomey

Z głównego miasta Beninu - Kotonu, najlepiej dojechać taksówką. Odległosć to tylko 17 km, a koszt zamknie się w 1zł.

Pogoda w Abomey - kiedy jechać?

Abomey w Beninie można odwiedzać cały rok. Pogoda jest zawsze przyjemna i jest ciepło. Występuje niewiele opadów deszczu. Najwyższa średnia temperatura wynosi 37°C w styczniu, a najniższa 230°C w lipcu. Pogoda i klimat w Abomey są odpowiednie na słoneczne wakacje.

Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
37°C 37°C 37°C 36°C 34°C 32°C 30°C 30°C 31°C 33°C 35°C 36°C
6
mm
19
mm
31
mm
41
mm
52
mm
51
mm
69
mm
87
mm
96
mm
66
mm
12
mm
3
mm
LUANDA POGODA
Miejsca i atrakcje w Beninie warte zobaczenia
Nadrzędna kategoria: Afryka
in Benin