Katedra Notre Dame de Miséricorde

Katedra w Kotonu

Katedra Notre Dame de Miséricorde, powszechnie znana jako Katedra w Kotonu, jest rzymskokatolicką katedrą położoną w pobliżu, zbudowanego w 1928 roku, mostu Ancien Pont w Kotonu w Beninie. Znana jest z wyraźnej elewacji w kolorze bordowym z charakterystycznymi białymi paskami. Ta katolicka katedra jest nie tylko miejscem kultu, ale także domem dla małej księgarni sprzedającej pozycje regionalnych pisarzy oraz teksty akademickie.

Katedra jest siedzibą archidiecezji rzymskokatolickiej w Kotonu. Diecezja powstała pierwotnie 26 czerwca 1883 r. Jako prefektura apostolska w Dahomeju z Wikariatu Apostolskiego wybrzeża Beninu w Nigerii. Po kilku zmianach nazw, na przestrzeni lat, 14 września 1955 r. została ostatecznie nazwana jako archidiecezja metropolitalna Kotonu pod wezwaniem Matki Bożej Miłosierdzia.

W listopadzie 2011 roku papież Benedykt XVI podczas swojej pielgrzymki odwiedził Kotonu. Modląc się w katedrze, przypomniał o doczesnych szczątkach dwóch arcybiskupów, których grobowce również w katedrze umieszczono.

Jak dojechać do Kotonu

Lotnisko Cadjehoun to główne lotnisko w Beninie. Znajduje się bardzo blisko centrum miasta w dzielnicy Haie Vive. Regularnie obsługuje połączenia z wielu afrykańskich stolic, zwłaszcza francuskojęzycznych, a także połączenia z Brukselą, Paryżem i Stambułem. Loty z Polski najlepiej realizować przez Paryż. Koszty połączeń z reguły przekraczają 3 tysiące złotych.

Cotonou - kiedy jechać?

Cotonou w Beninie można odwiedzać cały rok. Pogoda jest zawsze przyjemna i jest ciepło. Opadów cały rok jest niewiele. Najwyższa średnia temperatura wynosi 32°C w styczniu, a najniższa 28°C w lipcu.

Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
32°C 32°C 32°C 32°C 31°C 30°C 28°C 28°C 29°C 30°C 31°C 32°C
19
mm
28
mm
26
mm
27
mm
44
mm
76
mm
55
mm
28
mm
51
mm
44
mm
44
mm
17
mm
COTONOU POGODA
Miejsca i atrakcje w Beninie warte zobaczenia
Nadrzędna kategoria: Afryka
in Benin