Podziemne Miasto Agongointo-Zoungoudo

Podziemne Miasto Agongointo-Zoungoudo

Tuż za Abomey, 10m pod ziemią, leży podziemne miasto z ponad pięćdziesięcioma mieszkaniami. Znane jako Podziemne Miasto Agongointo-Zoungoudo, to zbitka pokoi i korytarzy, które odkryto w 1998 roku podczas projektu budowlanego w Bohicon, gdy spychacz wpadł do jednej z jaskiń.
Uważa się, że to rozległe podziemne miasto pochodzi z końca XVI lub początku XVII wieku za panowania króla Dakodonou, drugiego króla Dahomeju.

Agongointo-Zoungoudo leży na ponad 17 akrach. Każdy z podziemnych domów podzielony jest na pokoje dzienne, sypialnie i kuchnie - prawdopodobnie wzniesionych jako schronienie dla wojowników. Niektóre z podziemnych mieszkań mają wiele poziomów, a kilka wydaje się być połączonych ze studnią.

Podziemne miasto zostało uznane za wstępne miejsce światowego dziedzictwa UNESCO zaledwie cztery miesiące po jego odkryciu, a władze Bohiconu szybko pracowały nad przekształceniem tego miejsca w park archeologiczny otwarty dla publiczności. Oprócz podziemnego miasta można tu odwiedzić ogród motyli, salę wystawową i miejsca związane z lokalnymi wierzeniami Vodun, takie jak baobab owinięty figą dusiciela i fetysze Dan.

Godziny otwarcia i ceny

Stanowisko archeologiczne jest otwarte codziennie od 9:00 do 17:00, a dla obcokrajowców opłata za wstęp wynosi 2000 CFA. Należy pamiętać, że noszenie czerwieni jest zabronione.

Jak dojechać do Abomey

Z głównego miasta Beninu - Kotonu, najlepiej dojechać taksówką. Odległosć to tylko 17 km, a koszt zamknie się w 1zł.

Pogoda w Abomey - kiedy jechać?

Abomey w Beninie można odwiedzać cały rok. Pogoda jest zawsze przyjemna i jest ciepło. Występuje niewiele opadów deszczu. Najwyższa średnia temperatura wynosi 37°C w styczniu, a najniższa 230°C w lipcu. Pogoda i klimat w Abomey są odpowiednie na słoneczne wakacje.

Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
37°C 37°C 37°C 36°C 34°C 32°C 30°C 30°C 31°C 33°C 35°C 36°C
6
mm
19
mm
31
mm
41
mm
52
mm
51
mm
69
mm
87
mm
96
mm
66
mm
12
mm
3
mm
LUANDA POGODA
Miejsca i atrakcje w Beninie warte zobaczenia
Nadrzędna kategoria: Afryka
in Benin