Azja

Azja

przyszłość jest teraz

Od koczowniczych stepów Kazachstanu po szalone ulice Hanoi, Azja to kontynent tak pełen intryg, przygód, pocieszenia i duchowości. Od wieków powoduje u podróżników w zachwyt.

Starożytne cywilizacje

Azja wniosła do globalnej historii rzeszę złoczyńców i bohaterów. Większość znaczących osiągnięć współczesnego świata wywodzi się z Azji. Historyczne szlaki handlowe przecinały epickie tereny, gdy rozrastające się imperia rywalizowały o wymianę towarów i idei na całym kontynencie i poza nim. Ambitne cywilizacje Azji ostatecznie dały początek niektórym z najbardziej rewolucyjnych pomysłów na świecie i ważnych technologii. Starożytne cuda i święte miejsca rozrzucone są po całym kontynencie, od Wielkiego Muru Chińskiego i świątyń Angkoru po mniej znane cuda w Birmie, Nepalu i Afganistanie.

Rozległe krajobrazy

Od wysublimowanych wybrzeży po ośnieżone góry, majestatyczną rzekę Mekong i dżunglę z dziką przyrodą, krajobrazy Azji charakteryzują się energią, która urzeka i oczarowuje. Ogromne połacie pustyni spływają z niegościnnych gór, które z kolei ustępują miejsca pozornie nieprzeniknionym lasom. W kraju, w którym tygrysy wciąż swobodnie wędrują (choć daleko od hałaśliwych turystów) natura nadal jest siłą napędową życia wielu ludzi. Reprezentowany jest tutaj praktycznie każdy klimat na świecie. Wybierz się na wędrówkę po łukowatych wydmach Gobi lub opalaj się na otoczonych piaskiem tropikalnych wyspach Morza Południowochińskiego.

Jedzenie to smak życia

Czy jest lepsze miejsce do jedzenia niż Azja? Kontynent eksportował swoją kuchnię na cały świat: indyjskie czerwone curry, soczyste chińskie pierożki, wietnamskie miski parującej zupy pho i tajlandzkie talerze z makaronem pàt tai są znane i lubiane na całym świecie. Jedzenie tutaj może być zarówno radosne, jak i chaotyczne. Porzuca się widelce na rzecz palców lub pałeczek, a jedzenie cieszy się niezrównanym entuzjazmem. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na posiłek nagrodzony gwiazdką Michelin w jednej z najlepszych restauracji w Singapurze, czy zasiądziesz na plastikowym stołku na ulicy w Bangkoku, głodni podróżnicy nigdy nie będą się nudzić różnorodnością kuchni azjatyckiej.

Spojrzenie w przyszłość

Lśniące drapacze chmur, szumiące pociągi magnetyczne, błyszczące smartfony - w Azji przyszłość jest teraz. Chiny wkraczają w XXI wiek, a ich gospodarka rozwija się w zawrotnym tempie, podczas gdy Korea Południowa może pochwalić się jednymi z najszybszych prędkości Internetu na świecie, a Indie są ośrodkiem rozwijającej się technologii. Szalony szum otacza miejską Azję: moda, kultura i biznes w metropoliach kontynentu z łatwością rzucają wyzwanie największym europejskim i amerykańskim miastom o status globalnych centrów. Ta stale ewoluująca nowoczesność może zapewnić niewiarygodnie wyjątkowe wrażenia z podróży. Obserwuj pola ryżowe migające w oknach szybkiego pociągu, kup nowy lśniący laptop na rynku elektronicznym w Hongkongu lub idź na pokaz kabaretu robotów w Japonii.

Nadrzędna kategoria: Azja
Bali – Wyspa Bogów

Samo wspomnienie o Bali przywodzi na myśl raj. To więcej niż miejsce. To nastrój, aspiracja, tropikalny stan umysłu.
Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe. Także tradycyjna muzyka i taniec wykonywane na całej wyspie.

Read More: Bali
Nadrzędna kategoria: Azja
in Wietnam

Detian FallsWodospad Detian został uznany za największy wodospad międzynarodowy w Azji, gdyż znajduje się on na granicy wietnamsko-chińskiej. Obecnie jest to czwarty, co do wielkości wodospad wzdłuż granicy państwowej, po wodospadach Iguazu, wodospadzie Wiktorii i wodospadzie Niagara.Wodospad znajduje się w górnym biegu rzeki Guichun. Rzeka ta ma swoje źródło w Chinach, następnie przez Guangxi płynie do Wietnamu, a następnie znowu wraca do Guangxi.

Read More: Detian Falls (Ban Gioc)