TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Tuvalu

Tuvalu

wstęga na falach

Zbliżając się do wysp Tuvalu samolotem, po niekończących się kilometrach falującego oceanu, pojawia się olśniewająca smuga turkusu i zieleni, otoczona koralowcami i usiana maleńkimi wysepkami o palmowych szczytach, pływających nieruchomo w otaczających wodach.

Masa lądu Fongafale Islet, głównej wyspy Tuvalu, jest tak zaskakująco wąska, że gdy samolot zbliża się do pasa startowego, wydaje się jakby miał przechylić się do oceanu. W rzeczywistości lądowisko jest czymś w rodzaju centrum społecznościowego. Dzieci grają w piłkę na pasie startowym późnym popołudniem, młodzi mężczyźni ścigają się po nim na motocyklach, a podczas parnych letnich nocy całe rodziny mogą rozłożyć swoje karimaty i poduszki i spędzić noc na asfalcie. W dusznym upale to najlepsze miejsce na złapanie ożywczej bryzy.

Na Fongafale znajduje się niewielki wybór zakwaterowania, w tym hotel, domek, motel i kilka rodzinnych pensjonatów. Na wysepce Funafala znajduje się również niewielki pensjonat. Większość restauracji na Tuvalu sprzedaje tanie, sycące talerze z chińskim jedzeniem, ale restauracje czasami cierpią z powodu niedoborów, gdy przesyłki nie docierają. Od czwartku do soboty w Fongafale odbywa się impreza, podczas której starsi chodzą na „twists” (dyskoteki), a młodzi na „clubbing”.