TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Polinezja Francuska

Polinezja Francuska

kraina wiecznego tańca

Polinezja to słowo, które przywołuje wyjątkowe obrazy. Kwiaty hibiskusa, opalone tancerki w trawiastych spódnicach czy wilgotną bryzę nad turkusowym morzem. Wyspy Polinezji Francuskiej stały się legendami w chwili, gdy pierwsi europejscy odkrywcy dotarli do swoich rodzinnych wybrzeży z opowieściami o raju na ziemi. O miejscu gdzie gleba była żyzna, życie było proste, a żądza była wolna od winy. Dziś laguny są równie niebieskie, tubylcy równie opaleni, a różnicę robi jedynie istniejące połączenie z Internetem.

Wąskie odcinki białych, różowych i czarnych piasków plaż ma wyspach Polinezji Francuskiej są naprawdę ładnymi odskoczniami od przecudnych lagun. Większość wysokich wysp otoczona jest rafą koralową, a ryby, delfiny, promienie, rekiny, żółwie i wiele innych gatunków zamieszkują te ogrody koralowe w najczystszej wodzie jaką można sobie wyobrazić, W wodzie doskonałej zarówno do nurkowania, jak i pływania. Do uprawiania surfingu i kitesurfingu.

Polinezja Francuska to zamorskie terytorium Francji na Oceanie Spokojnym. Geograficznie przynależy do kontynentu Australii i Oceanii. Jest to jedno z najbardziej oddalonych od Polski miejsc na ziemi i przez to jedna z najdroższych destynacji. Dla Polaków symbol luksusu i idealnych wakacji. Czy jednak warto wydawać aż tyle pieniędzy za drinka z parasolką na plaży? A może jest tam o wiele więcej atrakcji do obejrzenia?

Nadrzędna kategoria: Australia i Oceania

Bora BoraBora Bora to grupa wysp w grupie Leeward w zachodniej części Polinezji Francuskiej. Jest to  zamorska kolonia Francji na Oceanie Spokojnym. Główna wyspa, położona około 230 km na północny zachód od Papeete, otoczona jest laguną i rafą. W centrum wyspy są pozostałości wygasłego wulkanu, wznoszącego się w dwóch szczytach, Mount Pahia i Mount Otemanu. najwyższy punkt ma wysokość 727 metrów.

Read More: Bora Bora