TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Mikronezja

Mikronezja

tygiel kulturowy

Mikronezja z 607 wyspami, jest jednym z najbardziej odległych i najpiękniejszych miejsc na ziemi. Przyjazna i spokojna, obejmuje prawie milion mil kwadratowych oceanu na północ od równika i jest domem dla kulturowej i biologicznej różnorodności, która nie ma sobie równych.

Mikronezja położona jest w samym sercu Archipelagu Wysp Karolińskich, rozległego krajobrazu morskiego rozciągającego się od Palau na zachodzie po Kiribati na wschodzie. Położona w bogatym centrum różnorodności biologicznej, u zbiegu głównych prądów Oceanu Indyjskiego, Morza Filipińskiego i wielkiego Oceanu Spokojnego, jest domem dla największych raf koralowych na świecie i najlepszych łowisk pelagicznych pozostałych na świecie.

Mikronezja składa się z czterech grup państw wyspiarskich: Yap, Chuuk, Pohnpei i Kosrae. Każdy ma znaczną autonomię i każdy jest równie wyjątkowy pod względem geograficznym, ekologicznym, językowym i kulturowym. Tą tożsamość kulturową przejawia 17 używanych i bardzo żywych języków tubylczych.