Guam

Guam

pełne historii

Historia wyspy Guam sięga 4000 lat wstecz. W Krajowym Rejestrze miejsc o znaczeniu historycznym znajduje się ponad 130 pozycji. Będąc na Guam poznaj historię Two Lovers Point i obejrzyj pokazy kulturalne w wiosce Chamorro. Wybierz się na 4-kilometrową pieszą wycieczkę po stolicy Hågatña i zatrzymaj się w 17 historycznych lokalizacjach. Zwiedź Pacific War Museum i zobacz dowody obrony militarnej Stanów Zjednoczonych, która miała miejsce podczas II wojny światowej.

Zrelaksuj się na jednej plaż wyspy: Ypao Beach Park, Ritidian Point, Tumon Beach i Gun Beach. Tropikalna pogoda, bogactwo życia morskiego i oślepiający biały piasek sprawiają, że jest to idealne miejsce zarówno do rekreacji wodnej, jak i całkowitego relaksu. Na morzu na nurków czeka rzadka okazja by zbadać dwa okręty wojenne z dwóch różnych wojen leżące obok siebie na dnie oceanu. SMS Cormoran II, niemiecki krążownik, zatonął podczas I wojny światowej, a japoński frachtowiec Tokai Maru zatonął podczas WWII.

Zatrzymaj się w dzielnicy Tumon Bay, w której znajduje się szereg kurortów, restauracji, atrakcji i rozrywek. Rozejrzyj się po butikach za luksusowymi markami oraz unikalnym lokalnym rękodziełem. Nie ma lepszego sposobu na poznanie społeczności niż zatrzymanie się na nocnym targu Chamorro Village, gdzie goście mogą skosztować lokalnych potraw, zrobić zakupy i cieszyć się rozrywką na żywo.