Fidżi

Fidżi

niebo na ziemi

Ustaw swój wewnętrzny zegar na „czas Fidżi” i rozpocznij zwiedzanie wspaniałych plaż archipelagu, podwodnych cudów, bujnego interioru i fascynującej kultury. Na Fidżi nie powinieneś się spieszyć.

Rzuć plażowy ręcznik

Olśniewające piaski, idealne palmy i wody tak błękitne, że świecą. Plaże Fidżi wyglądają jak szczotkowane powietrzem. Obfitują w oszałamiające odcinki, są rajem dla fotografów i wabią tysiące turystów pragnących odkryć własną idyllę na Morzu Południowym. Urok wysp wykracza jednak poza wakacyjne fotki. Rafy, zatoki i wysublimowane piaski dostarczyły kinowych plenerów dla takich produkcji jak Cast Away z Tomem Hanksem i klasyku marzeń nastolatków z 1980 roku The Blue Lagoon.

Lepsze wody

Spokojne morza Fidżi nie zwiastują zamieszania, jakie toczy się w ich wnętrzu. Z pozornie niekończącymi się odcinkami intensywnie kolorowych raf i ponad 1500 gatunków ryb i wieloma kolosalnymi stworzeniami, podwodny świat Fidżi jest wart zanurzenia. Doświadczeni nurkowie i miłośnicy snorkelingu na pewno znajdą coś dla siebie. Wszędzie znajdziesz jednodniową wycieczkę z możliwością nurkowania lub snorkelingu.

Poza plażą

Chociaż łatwo jest spędzić wakacje w wodzie lub w jej okolicy, ci którzy poświęcą trochę czasu, aby rozstać się z ręcznikiem kąpielowym, zostaną nagrodzeni bogactwem interioru. Fidżi oferuje wiele możliwości dla wędrowców, obserwatorów ptaków i miłośników lasów, szczególnie na Taveuni - znanej jako „Wyspa Ogrodów” ze względu na bujne wnętrza oraz Kadavu, która jest mniej uczęszczanym kawałkiem prehistorycznego raju prawie pozbawiona dróg. Jeśli lubisz dziką rozrywkę w mieście, Suva oferuje zaskakujące życie nocne, a miasta takie jak Savusavu kuszą tętniącymi życiem tawernami i miejscami spotkań lokalnych mieszkańców.

Ciepłe powitanie

Życie na Fidżi toczy się wokół kościoła, wioski, boiska do rugby i ogrodu. Chociaż może się wydawać że mieszkańcy to zamknięta społeczność, trudno byłoby znaleźć bardziej otwartą i przyjazną populację. Chociaż realia życia lokalnego są mniej słoneczne niż niebo w kraju - wiele regionów jest biednych i brakuje im podstawowych usług – wyspy Fidżi słyną z gościnności i ciepła, co ułatwia nawiązywanie przyjaźni lub zanurzanie się w kulturze kraju.