Australia

Australia

kultowe wyprawy samochodowe

Australia to kraj, ale Australia to też nazwa kraju obejmującego wiele krain. Zrozumienie tego drugiego oznacza kroczenie śladami pierwszych ludów. Niezależnie od tego, czy śledzisz zarysy sztuki naskalnej sprzed ponad 20 000 lat w Parku Narodowym Kakadu, pływasz w lazurowych wodach wyspy Rottnest, czy podziwiasz kultowe miejsca w Sydney Harbour, jesteś na ziemi rdzennych mieszkańców.

Australia to kraina marzeń. Od świętych legend o aborygenach, opowiadających o wielkich duchach wyczarowujących rafy koralowe, lasy deszczowe i spalone czerwone pustynie, po podróżników w wygodnych samochodach przemierzających cały kraj, którzy opisują Australię jako swoje wymarzone miejsce.

Australia to najmniejszy kontynent na świecie i największa wyspa, Australia ma prawie taką samą wielkość jak Stany Zjednoczone, ale ma populację wielkości stanu Nowy Jork i jedne z najbardziej ekscentrycznych zwierząt na świecie. Australia to także kraina oszałamiających kontrastów i spektakularnego piękna. Wzdłuż wybrzeża możesz odkrywać tętniące życiem wielokulturowe miasta, rozległe wyspy piaskowe, starożytne lasy deszczowe i jeden z najbardziej niesamowitych cudów natury na świecie - Wielką Rafę Koralową.