TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Australia i Oceania

Australia i Oceania

ogrody koralowe i niezbadane wraki statków

Wyspy i plaże

Narody wyspiarskie Pacyfiku są rozrzucone po mapie jak płatki kwiatów, ale jedyną rzeczą, która je łączy, jest wszechobecny szum oceanu. Jeśli szukasz idealnej plaży, prawdopodobnie znajdziesz ją na każdej z tych wysp. Oceania to nie tylko relaks na otoczonych palmami plażach z białym piaskiem, ale także odkrywanie dramatycznych wybrzeży stworzonych z myślą o długich spacerach, gdzie wiatr i woda morska są jedynymi towarzyszami.

Dzika przyroda i dzika przyroda

Od bliskich spotkań z futrzastymi torbaczami w Australii po kalejdoskopowe życie morskie Oceanii, połączysz się tutaj ze światem, który w przeciwnym razie mógłbyś poznać tylko dzięki narracji Davida Attenborough. Chociaż miasta i kurorty są rozsiane po całym regionie, najlepszą cechą wszystkich tych miejsc jest natura. Możesz pływać z rekinami wielorybimi w Australii Zachodniej; wędrować przez dżunglę, aby popływać pod wodospadem na Fidżi; lub zachwycać się ośnieżonymi szczytami gór i głębokimi fiordami Nowej Zelandii.

Kultury tradycyjne

Kultura wysp Pacyfiku zmieniała się z biegiem lat, ale ludzie nadal ubierają się skromnie i żyją z wielkim szacunkiem dla starszych i tradycji. To, czego niektórym krajom Oceanii może brakować pod względem luksusów, nadrabiają hojnością. Noc spędzona na dzieleniu się jedzeniem i śpiewem ze zwartą społecznością wkrótce uświadomi Ci, że za współczesny dobrobyt w życiu często płaci się utratą wolności, pokrewieństwa i radości. Gościnność i serdeczny śmiech to lokalna waluta Oceanii, więc udawaj miejscowego i witaj wszystkich skinieniem głowy lub uśmiechem na ulicy.

Przygoda poza domem

Nowa Zelandia może być stolicą sportów ekstremalnych, w których skoki na bungee, zorbing i narciarstwo ekstremalne to tylko niektóre z oferowanych zajęć. Jednak patrząc szerzej na Oceanię znajdziemy wiele więcej możliwości aktywnego spędzenia czasu dla wszystkich, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności. To światowa stolica dla surfingu, snorkelingu czy nurkowania głębinowego. Ale prawdziwy podróżnik chętnie wybierze się na wędrówkę do rozpadających się świętych posągów w dżungli, popływa z wielorybami, wejdzie na szczyt wulkanu, skoczy do basenu pod wodospadem albo popłynie kajakiem na zapomnianą plażę. A w Australii i Nowej Zelandii można wybrać się na długodystansowy szlak pieszy, przejechać wiele kilometrów na górskim rowerze lub spróbować wspinaczki skałkowej czy skoku ze spadochronem.

Nadrzędna kategoria: Australia i Oceania

Bora BoraBora Bora to grupa wysp w grupie Leeward w zachodniej części Polinezji Francuskiej. Jest to  zamorska kolonia Francji na Oceanie Spokojnym. Główna wyspa, położona około 230 km na północny zachód od Papeete, otoczona jest laguną i rafą. W centrum wyspy są pozostałości wygasłego wulkanu, wznoszącego się w dwóch szczytach, Mount Pahia i Mount Otemanu. najwyższy punkt ma wysokość 727 metrów.

Read More: Bora Bora