Mussulo

Mussulo

Mussulo Jest to wyspa barierowa (w rzeczywistości półwysep o długości 30 km) o urozmaiconej i pięknej linii brzegowej. Położona jest w wewnętrznej lagunie, więc morze jest zawsze ciepłe i bez fal, nadające się do uprawiania sportów wodnych. Mussulo jest jak zdjęcie na pocztówce z kołyszącymi się palmami i białym piaskiem i jest jednym z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Luandzie, stolicy Angoli.

Plaża Massulo to miejsce, które trzeba odwiedzić koniecznie. Można tam znaleźć wszystko, od rybaków, po najpiękniejsze i najbardziej nowoczesne restauracje. Można uprawiać różnorodne sporty wodne, znaleźć kojące zakwaterowanie w cichych hotelach i odkryć typowe potrawy, takie jak „pirão”, funge i moamba.

W Mussulo jest też kilka kurortów i wiele prywatnych domów (niektóre absurdalnie luksusowe) z prywatnymi plażami. Ale można też znaleźć plażę publiczną, na której nie ma ludzi. Jest to świetna odskocznia od chaosu Luandy, zapewniająca chłodniejsze powietrze, idealna do wypoczynku pod słońcem i zapomnienia o problemach dnia codziennego.

Jak dostać się na Mussulo?

Aby się tam dostać, należy wynająć łódź na lądzie po drugiej stronie półwyspu. Można użyć SUV-a, ale nie ma tam drogi i jest naprawdę daleko.

Pogoda w Mussulo - kiedy jechać?

Mussulo w Angoli można odwiedzać cały rok. Pogoda jest zawsze przyjemna i jest ciepło. Występuje niewiele opadów deszczu. Najwyższa średnia temperatura wynosi 31°C w lutym, a najniższa 26°C w lipcu. Pogoda i klimat w Luandzie są odpowiednie na słoneczne wakacje.

Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
30°C 31°C 31°C 31°C 30°C 28°C 26°C 26°C 26°C 28°C 29°C 29°C
44
mm
55
mm
69
mm
77
mm
22
mm
2
mm
2
mm
4
mm
12
mm
52
mm
35
mm
44
mm
LUANDA POGODA
Miejsca w Algierii warte zobaczenia
Nadrzędna kategoria: Afryka
in Angola