TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Urugwaj

Urugwaj

obok wielkich sąsiadów

Urugwaj, wciśnięty jak winogrono między gigantyczny kciuk Brazylii i palec wskazujący Argentyny, zawsze był kimś w rodzaju przegranego. Jednak po dwóch stuleciach życia w cieniu swoich sąsiadów najmniejszy kraj Ameryki Południowej w końcu zyskuje trochę zasłużonego uznania. Progresywny, stabilny, bezpieczny i wyrafinowany kulturowo Urugwaj oferuje odwiedzającym możliwość przeżycia codziennych chwil „nieprzeznaczonych dla turystów”, jak korek utworzony z krów i gaucho (kowbojów) na polnej drodze donikąd.

Przyjeżdżający na krótko turyści znajdą tu wiele atrakcji w kosmopolitycznym Montevideo, malowniczej Colonii i Punta del Este, gdzie można się zabawić. Ale opłaca się wejść głębiej. Wybrać się na obserwację dzikiej przyrody wzdłuż wybrzeża Atlantyku, pospacerować przy gorących źródłach w Río Uruguay lub wybrać się na konną przejażdżkę w głębi Urugwaju, gdzie rozległe równiny rozciągają się jak oceany.

Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
in Urugwaj

Gorące źródłaGorące źródła znajdują się pod powierzchnią ziemi w północno-zachodnim Urugwaju, a dokładniej na wybrzeżu, blisko rzeki Urugwaj. To jeden z największych zbiorników wód podziemnych na świecie: zbiornik wodny Guaraní.

Ten system wodny zajmuje część terytorium Argentyny, Brazylii, Paragwaju i Urugwaju. W tym ostatnim temperatury wody wahają się od 38ºC do 46ºC, co czyni to miejsce doskonałym miejscem do eksploatacji wód termalnych wyłaniających się z głębin Ziemi.

Read More: Gorące źródła