TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Surinam

Surinam

bujna podróż rzeką

Surinam to najmniejszy kraj Ameryki Południowej. Jest ciepły, gęsto poprzecinany korytami rzek i żywy rytmem różnorodności etnicznej. Od Paramaribo, tętniącej życiem holendersko-kolonialnej stolicy kraju, po niezgłębione dżungle w głębi, otrzymasz prawdziwe i serdeczne powitanie. Tak samo szczere od potomków zbiegłych afrykańskich niewolników, holenderskich i brytyjskich kolonialistów, imigrantów z Indii, Indonezji i Chin jak i robotników lub rdzennych Indian.

Charyzmatyczne Paramaribo jest wypełnione wspaniałą architekturą, nocnymi lokalami i kilkoma doskonałymi restauracjami, a nieokiełznana dżungla, oddalona zaledwie o kilka godzin drogą lub łodzią, nie może bardziej kontrastować z chaotycznym ruchem w Paramaribo. Poruszanie się po tym obfitującym w rzeki i zalesionym kraju jest stosunkowo łatwe, a mieszanka języków może uczynić komunikację bardziej interesującą. A co najlepsze, można tu znaleźć wystawne i aromatyczne kuchnie z całego świata, które sprawiają, że posiłki są przyjemnością.

Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
in Surinam

Fort Zeelandia w ParamariboFort Zeelandia to twierdza w Paramaribo w Surinamie. W 1640 r. Francuzi zbudowali drewniany fort w tym samym miejscu, w którym obecnie znajduje się Fort Zeelandia. Podczas brytyjskich dni kolonialnych fort został wzmocniony i stał się Fortem Willoughby. W 1651 r. Holendrzy utworzyli w pobliżu niewielki punkt handlowy.

W grudniu 1666 roku holenderski admirał Abraham Crijnssen otrzymał dowództwo eskadry złożonej z fregat Zeelandia, West-Cappelle i Zeeridder oraz 4 mniejszych statków, w tym Prins te Paard. Wysłano go do Indii Zachodnich i wschodniego wybrzeża Ameryki Północnej w wyprawie przeciwko Anglikom. Crijnssen opuścił Veere 30 grudnia z 700 ludźmi na pokładzie, w tym ponad 200 żołnierzami.

Read More: Fort Zeelandia w Paramaribo
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
in Surinam

rzeka CommewijneCommewijne River to rzeka w północnym Surinamie wypływająca ze wzgórz Dystryktu Commewijne i kierująca się na północ, dopóki nie połączy się z prawej strony z meandrującą rzeką Cottica. Dalej biegnie na zachód, aż połączy się z rzeką Surinam w Nieuw Amsterdam. Tutaj, po około 30 kilometrach, wpływa do Oceanu Atlantyckiego. Ma dorzecze o powierzchni 6 600 km2.

Commewijne River była historycznie ważna dla żeglugi. Pływały po niej statki oceaniczne, a ogromne barki transportowały boksyt z Moengo na wschodzie do ujścia rzeki Surinam, a stamtąd na południe przez Paramaribo do rafinerii Paranam oraz do Trynidadu i USA. Tratwy z tropikalnym drewnem transportowały surowiec do Paramaribo, stolicy Surinamu. Obecnie boksyt Moengo jest wyczerpany, a drewno liściaste przewożone jest głównie ciężarówkami. Dziś pozostało tu jedynie trochę handlu łodziami z lokalnymi mieszkańcami i turystami.

Read More: Commewijne River
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
in Surinam

Brownsberg - park przyrodyWystarczą tylko trzy godziny jazdy od Paramaribo, by dać sobie szansę na dostrzeżenie nieuchwytnej Amazońskiej Dzikiej Przyrody bez konieczności wydawania fury gotówki niezbędnej do odwiedzenia jednej z odległych chat dżungli schowanych głęboko w sercu dżungli.

Rezerwat przyrody Brownsberg znajduje się na niewielkim wzgórzu (stąd nazwa w języku holenderskim) z widokiem na jezioro. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że jezioro jest ogromnym sztucznym zbiornikiem i cmentarzem lasów tropikalnych.

Read More: Rezerwat przyrody Brownsberg