TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Paragwaj

Paragwaj

kraj niezwykłych kontrastów

Mało odwiedzany i mało znany Paragwaj to kraj bardzo źle kojarzony. Pomimo swojego położenia w sercu kontynentu, zbyt często jest pomijany przez podróżników, którzy błędnie zakładają, że brak mega-atrakcji oznacza, że nie ma co zobaczyć. Jest to jednak idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą zejść ze szlaku gringo, aby doświadczyć prawdziwie autentycznej południowoamerykańskiej kultury.

Paragwaj to kraj niezwykłych kontrastów: rustykalny i wyrafinowany. Szczyci się spektakularnymi rezerwatami przyrody i ogromnymi tamami stworzonymi przez człowieka. To miejsce, w którym konie i furmanki przejeżdżają obok Mercedesów. Warsztaty rzemieślnicze stoją przy lśniących centrach handlowych, a ruiny jezuickie w wiejskich wioskach leżą zaledwie kilka kilometrów od interesujących miast kolonialnych. Parujący subtropikalny las atlantycki na wschodzie silnie kontrastuje z suchą, kolczastą dziczą Chaco, gdzie znajdują się odizolowane kolonie mennonitów.

Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa

Itá Letra - tajemnicze symboleW głębi pasma górskiego Ybytyruzú w Paragwaju, stoi imponująca zagadka Itá Letra („Piedra con Letra”). Jesto to miejsce, w którym znajduje się zestaw nieopisanych petroglifów, które przez długi czas uważano za mające naturalny związek z wikingami. Enigmatyczny zestaw petroglifów pochodzi z około 5000 lat pne i zawiera liczne symbole. Jednak najbardziej znanymi z nich są ryciny, które prawdopodobnie przedstawiają „mapy gwiazd” lub konstelacje.

Read More: Itá Letra - tajemnicze symbole