TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Gujana

Gujana

niesamowita przygoda

Niewiele miejsc na planecie oferuje surową przygodę tak autentyczną, jak gęsto zalesiona Gujana. Chociaż kraj ma trudną historię niestabilności politycznej i napięć międzyetnicznych, pod nagłówkami o korupcji i złym zarządzaniu gospodarczym znajduje się radosna i zmotywowana mieszanka ludzi, którzy powoli zmieniają kraj w najlepiej strzeżoną tajemnicę ekoturystyczną na kontynencie.

Georgetown, rozpadająca się stolica kolonialna kraju, jest wyraźnie karaibska, z kuszącą atmosferą, tętniącym życiem nocnym i wspaniałymi miejscami do jedzenia. Wnętrze kraju jest bardziej amazońskie, z jego indiańskimi społecznościami i niezrównanymi możliwościami oglądania dzikiej przyrody, ukrytymi z dala od hałasu i zgiełku stolicy. Od miejsc lęgowych żółwi morskich wzdłuż północnego wybrzeża kraju po małpy i jaguary w lasach deszczowych i gigantyczne mrówkojady na południowych sawannach - cuda natury Gujany są warte błota, wyboistych dróg i potu.

Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
in Gujana

Georgetown - Stolica GujanyGeorgetown, stolica Gujany ma niemal bajkowy wygląd dzięki wysadzanym drzewami uliczkom i alejom oraz uroczej holenderskiej architekturze kolonialnej i wiktoriańskiej, wywodzącej się z czasów kolonii holenderskiej i angielskiej. Georgetown leży poniżej poziomu przypływu, chronionego przez falochron z szeregiem kanałów przecinających miasto. Gdy opady są duże, duże ryzyko stanowią tu powodzie.

Read More: Georgetown - Stolica Gujany
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
in Gujana
Wodospad Kaieteur
Wodospad Kaieteur

Wodospad Kaieteur znajduje się na rzece Potaro w Parku Narodowym Kaieteur w centrum lasów deszczowych w Gujanie. Jest to jeden z najpotężniejszych wodospadów na świecie. Średni przepływ wody wynosi 663 metrów sześciennych na sekundę. Przy wysokości swobodnego spadania wynoszącej 226 metrów jest około pięć razy wyższy niż Wodospad Niagara, który znajduje się na granicy Kanady i Stanów Zjednoczonych, oraz około dwukrotnie wyższy od wodospadu Wiktorii znajdującego się na granicy Zambii i Zimbabwe w Afryce.

Read More: Wodospad Kaieteur