Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
Campos do Jordão

Nazwany „Brazylijską Szwajcarią”, Campos do Jordão zasługuje na swój wspaniały tytuł, gdy na półkuli południowej nadchodzi zima. Najwyższy ośrodek miejski w kraju, położony jest na wysokości 1628 metrów nad poziomem morza. Otoczone górami Serra da Mantiqueira i kolorowymi lasami platanów miasto wypełnione jest typową europejską architekturą. Całość uzupełnia gastronomia łącząca smaki i receptury ze Starego Świata oraz klasyczny program Zimowego Festiwalu, jednego z najbardziej cenionych w kraju jeśli chodzi o muzykę klasyczną.

Read More: Campos do Jordão
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
Wydmy i jeziorka w Parku Narodowym Lençois Maranhenses

W pobliżu Atlantyku w dzikiej i odległej części wybrzeża w stanie Maranhão na północy Brazylii znajduje się Park Narodowy Lençois Maranhenses. Nazwa ta oznacza po portugalsku „prześcieradła” ze względu na spektakularny krajobraz, który tworzą kilometry toczących się, gładkich, białych wydm. Jest znacznie mniej znany i odwiedzany niż inny wielki naturalny cud Brazylii, wodospad Iguaçú, ale jest pod wieloma względami jest bardziej dramatyczny i niezwykły.

Read More: Park Narodowy Lençois Maranhenses
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
Florianopolis

Florianopolis to wyspa, która zupełnie niedawno została odkryta przez turystów. Jest jednym z najlepszych miejsc, które można odwiedzić nie tylko w Brazylii, ale w Ameryce Południowej. Znajdziesz tu zarówno białe plaże, czystą wodę, jak i dobrą infrastrukturę turystyczną. Istnieje wiele powodów, dla których popularność Florianopolis rośnie w zawrotnym tempie. Piękna przyroda, tętniące życiem miasto, dostęp do sportów wodnych i ogólne bezpieczeństwo.

Read More: Florianopolis
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
Praia da Pipa

Praia da Pipa jest niewątpliwie najbardziej popularną plażą odwiedzaną przez turystów przybywających do Rio Grande do Norte. Ma czyste i ciepłe wody, klify i inne piękne krajobrazy. Pipa Brasie, jak nazywają ją mieszkający tu Europejczycy jest jedną z głównych atrakcji dla tych, którzy chcą poznać północno-wschodnie wybrzeże. Praia da Pipa stała się znana z wysokich fal i wiatrów sprzyjających uprawianiu sportów wodnych, takich jak surfing i przyciąga ludzi ze wszystkich części Brazylii, a także zagranicznych turystów.

Read More: Praia da Pipa
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
Búzios

Búzios jest najbardziej znanym miejscem na Costa do Sol, 190-kilometrowym odcinku plaż na północ od Rio de Janeiro, obejmującym 13 miast. Słoneczne zimy sprawiają, że jest to idealna wycieczka z pobliskiego Rio. Pięciomilowy półwysep, który składa się z 23 malowniczych i dziewiczych plaż oraz przyjemnego centrum miasta, przyciąga turystów przez cały rok. Búzios oferuje wiele ciepłych zimowych dni, a specyficzne warunki geograficzne miasta, takie jak odległość od Serra do Mar - pasma przybrzeżnego Brazylii - i wiatry wiejące o każdej porze roku sprawiają, że jest to jedno z najbardziej słonecznych miejsc plażowych w Brazylii. Obszar ten jest również bardziej suchy niż Rio de Janeiro.

Read More: Búzios
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
Brazylia – widok na Rio de Janeiro

Brazylia to jedno z najbardziej urzekających miejsc na świecie, pełne sypkich plaż z białym piaskiem, zielonych lasów deszczowych i dzikich, pełnych rytmu metropolii. Atrakcje Brazylii rozciągają się od zamarzniętych w czasie kolonialnych miast po nieziemskie krajobrazy kanionów z czerwonymi skałami, grzmiących wodospadów i tropikalnych wysp otoczonych koralowcami. Jest też bioróżnorodność Brazylii - legendarna pod względem zasięgu. Jej różnorodne ekosystemy szczycą się największą kolekcją gatunków roślin i zwierząt na całym świecie. W Brazylii można zobaczyć niezliczone miejsca, w których można zobaczyć kultowe gatunki, w tym tukany, szkarłatne ary, wyjce, kapibary, różowe delfiny, żółwie morskie i tysiące innych żyjących gatunków.

Read More: Brazylia
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
Pelourinho

Nie możesz udać się do Salvadoru, dużego miasta położonego na półwyspie na wybrzeżu w stanie Bahia, bez spędzania czasu w starym mieście z kolorowymi budynkami kolonialnymi, brukowanymi uliczkami i poczuciem historii skupionym wokół Largo do Pelourinho, znanego również jako Praça José de Alencar. Ta część Salvadoru jest znana jako Pelourinho, miasto w mieście. Nazywany przez mieszkańców Pelo, obszar ten znajduje się w starszej części górnego miasta Salvador, czyli Cidade Alta. Jest miejscem ulicznych grajków, restauracji i klubów nocnych.

Read More: Pelourinho
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
Ilha Grande

Ilha Grande to popularly weekendowy wypad z Rio de Janeiro. Położona zaledwie godzinę drogi od samego miasta wyspa ma białe piaszczyste plaże, krystalicznie czyste wody i ekscytujące leśne szlaki, dzięki czemu jest idealnym miejscem na tropikalne wakacje. Ilha Grande po portugalsku oznacza „duża wyspa”. Ma 17 kilometrów długości, ale dzięki bujnej dżungli, która ją pokrywa, sprawia wrażenie znacznie większej. Oddalenie wyspy od lądu było idealne ze względu na jej historię jako kolonii karnej, a następnie kwarantanny dla trędowatych. Dziś ruiny tych miejsc powoli są opanowywane przez dżunglę.

Read More: Ilha Grande
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
Trasa kolejowa Kurytyba-Paranaguá

Linia kolejowa Kurytyba-Paranaguá (handlowo znana Serra Verde Express ) jest jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych stanu Parana i jedną z najciekawszych podróży pociągiem, jakie można odbyć w Brazylii. Linia kolejowa ciągnie się między Kurytybą a miastem Paranagua na wybrzeżu stanu. Po drodze przecina środek pasma górskiego Serra do Mar.

Read More: Serra Verde Express
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
Widok na Paraty

Paraty to urocze miasteczko na południowym krańcu stanu Rio de Janeiro. Niegdyś było kwitnącym portem, obecnie jest popularnym schronieniem dla artystów i punktem turystycznym, z portugalską architekturą kolonialną i wybitnymi cudami natury. Region jest bogaty w atrakcje umożliwiające aktywne spędzanie czasu.

Read More: Paraty