Ameryka Północna

Ameryka Północna

największa świątynia natury

Wybierz się na kanadyjską wędrówkę po pustkowiu, zapnij pasy przed legendarną wycieczką drogową wzdłuż Route 66 lub odkryj starożytne obrzędy w tajemniczych ruinach Majów i Azteków.

Kultura

Kultowe miasta, których nie trzeba przedstawiać, są tylko wisienką na tym przepełnionym kulturą torcie. Jest co prawda masz Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku i Smithsonian w Waszyngtonie, ale szum muzyki, sztuki i filmu przenosi się do życia codziennego, a obywatele równie często tworzą, co konsumują. Ameryka Północna, historyczny tygiel kultur i tożsamości, prezentuje jedne z najbardziej wielokulturowych dzieł sztuki na świecie. Od festiwalu filmowego w Toronto po kwitnącą scenę muzyczną w Mexico City - Ameryka Północna to istny zbiór pouczających doświadczeń, które tylko czekają na odkrycie.

Krajobrazy

Nawet najbardziej zagorzali mieszkańcy miast i przedmieść w Ameryce Północnej są zmuszeni do zatrzymania się i spotkania twarzą w twarz z naturalnym pięknem, które jest ich ojczyzną. Od czerwonych skał po bujne tropikalne lasy deszczowe, Ameryka Północna jest poprzecinana wszystkimi strefami klimatycznymi, a jej najgłębszy wąwóz w Miedzianym Kanionie Meksyku i Mt McKinley na Alasce wykracza poza granice geograficzne. Niezależnie od tego, czy relaksujesz się na praktycznie nieodkrytej plaży, ścigasz się po zboczach Wielkiej Białej Północy czy wspinasz się po kultowych skałach Wielkiego Kanionu - Ameryka Północna z pewnością zapiera dech w piersiach.

Jedzenie

Będąc w Ameryce Północnej pewnie któregoś wieczoru skusisz się na grube żeberka z grilla lub gorący wędzony mostek w teksańskim roadhouse. Podczas gdy utalentowani szefowie kuchni łączą ekologiczne produkty z azjatyckimi akcentami w wielokrotnie nagradzanych restauracjach na zachodnim wybrzeżu. Miejscowi kupują proste uliczne tacos w Meksyku, a na całym kontynencie złote frytki znikają pod parującym sosem i serową pierzynką na talerzu poutine. Świeży homar serwowany na molo w Maine, ostrygi i szampan w winiarni w Vancouver, piwo i pizza w pubie Midwestern - to tylko kilka sposobów na posiłek à la Americana.