TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Ameryka Północna

Ameryka Północna

największa świątynia natury

Wybierz się na kanadyjską wędrówkę po pustkowiu, zapnij pasy przed legendarną wycieczką drogową wzdłuż Route 66 lub odkryj starożytne obrzędy w tajemniczych ruinach Majów i Azteków.

Kultura

Kultowe miasta, których nie trzeba przedstawiać, są tylko wisienką na tym przepełnionym kulturą torcie. Jest co prawda masz Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku i Smithsonian w Waszyngtonie, ale szum muzyki, sztuki i filmu przenosi się do życia codziennego, a obywatele równie często tworzą, co konsumują. Ameryka Północna, historyczny tygiel kultur i tożsamości, prezentuje jedne z najbardziej wielokulturowych dzieł sztuki na świecie. Od festiwalu filmowego w Toronto po kwitnącą scenę muzyczną w Mexico City - Ameryka Północna to istny zbiór pouczających doświadczeń, które tylko czekają na odkrycie.

Krajobrazy

Nawet najbardziej zagorzali mieszkańcy miast i przedmieść w Ameryce Północnej są zmuszeni do zatrzymania się i spotkania twarzą w twarz z naturalnym pięknem, które jest ich ojczyzną. Od czerwonych skał po bujne tropikalne lasy deszczowe, Ameryka Północna jest poprzecinana wszystkimi strefami klimatycznymi, a jej najgłębszy wąwóz w Miedzianym Kanionie Meksyku i Mt McKinley na Alasce wykracza poza granice geograficzne. Niezależnie od tego, czy relaksujesz się na praktycznie nieodkrytej plaży, ścigasz się po zboczach Wielkiej Białej Północy czy wspinasz się po kultowych skałach Wielkiego Kanionu - Ameryka Północna z pewnością zapiera dech w piersiach.

Jedzenie

Będąc w Ameryce Północnej pewnie któregoś wieczoru skusisz się na grube żeberka z grilla lub gorący wędzony mostek w teksańskim roadhouse. Podczas gdy utalentowani szefowie kuchni łączą ekologiczne produkty z azjatyckimi akcentami w wielokrotnie nagradzanych restauracjach na zachodnim wybrzeżu. Miejscowi kupują proste uliczne tacos w Meksyku, a na całym kontynencie złote frytki znikają pod parującym sosem i serową pierzynką na talerzu poutine. Świeży homar serwowany na molo w Maine, ostrygi i szampan w winiarni w Vancouver, piwo i pizza w pubie Midwestern - to tylko kilka sposobów na posiłek à la Americana.