TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
Kanał Beagle

Usiany malowniczymi zatokami Kanał Beagle, oddziela Puerto Williams w Chile od Ushuaia w Argentynie. Długi na 150 mil i szeroki na trzy mile kanał, zawiera rzadkie piękno trudne do uchwycenia na fotografiach. Ushuaia położona tuż nad kanałem, jest najbardziej wysuniętym na południe miastem świata i stolicą Ziemi Ognistej.

Read More: Kanał Beagle
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
Park Narodowy Ziemi Ognistej

Leżący 12 km na zachód od Ushuaia, Park Narodowy Tierra del Fuego, to najłatwiejszy dostęp do parków narodowych południowej Argentyny. Chroniąc 630 kilometrów kwadratowych poszarpanych gór, misternych jezior, południowych lasów bukowych, bagiennych torfowisk, subantarktycznej tundry i zielonego wybrzeża, park rozciąga się wzdłuż granicy z Chile, od Kanału Beagle do Sierra Inju-Goiyin na północ od Lago Fagnano. Tylko najbardziej wysunięta na południe część tego obszaru jest otwarta dla turystów. Na szczęście w tym obszarze znajduje się wiele z najpiękniejszych krajobrazów parku.

Read More: Park Narodowy Tierra del Fuego
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
Krajobrazy Ziemi Ognistej

Po drugiej stronie Cieśniny Magellana, na południe od kontynentalnej Patagonii, leży Tierra del Fuego. Ziemia Ognista to kraina smaganej wiatrem posępności, której osady zdają się być stale doświadczane żywiołami. Mroźne zimy, chłodne lata, wichury wiosną, mróz jesienią. Jednak ten odległy i surowy archipelag, schowany u podnóża Ameryki Południowej, fascynuje wielu podróżników. Niektórzy chcą podążać śladami słynnych odkrywców, takich jak Ferdinand Magellan, Charles Darwin czy Bruce Chatwin. Inni chcą po prostu zobaczyć, jak to jest być na końcu świata. Chociaż dotarcie do niego może być drogie i czasochłonne, Ziemia Ognista oferuje park narodowy, epicką górską scenerię, różnorodną przyrodę, fascynującą historię i szereg aktywności na świeżym powietrzu. Od wędrówek, po narty. Od wycieczek statkiem, po psie zaprzęgi. Nie ma innego takiego miejsca na Ziemi.

Read More: Ziemia Ognista
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
Rysunki naskalne w jaskini Cueva de las Manos

Otoczony ciągłym szumem patagońskiego wiatru, z dala od jakichkolwiek siedlisk ludzkich, otwiera się kanion rzeki Pinturas. Kanion obejmuje skalne półki i klify, a pośród fałd jego wysokich ścian, ukryta jest jaskinia Cueva de las Manos, w której osadnicy sprzed 9000 lat tworzyli swoją sztukę jako świadectwo życia. Cueva de las Manos to właściwie zespół jaskiń które prezentują różne sceny myśliwskie, obrysy dłoni, motywy zwierzęce i abstrakcyjne postacie.

Read More: Cueva de las Manos
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
Salinas Grandes

Salinas Grandes to trzecie co do wielkości solnisko na świecie. Jest tak duże, że obejmuje zarówno prowincje Salta, jak i Jujuy. A przy powierzchni około 4700 km2, gdy się w niej znajdujesz, trudno jest ją opuścić. W niektórych kierunkach oślepiający biały obszar wydaje się być nieskończony, a jedyna wyraźna linia, to ta oddzielająca białą jak śnieg ziemię od ogromnego błękitnego nieba. W innych kierunkach można dostrzec odległe, ciemnoczerwone, jakby marsjańskie skały.

Read More: Salinas Grandes
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
Park Narodowy Lanín

Lanin Park Narodowy położony jest na południowym zachodzie prowincji Neuquén. Zajmuje powierzchnię 412 000 ha i obejmuje 24 jeziora polodowcowe. Nad jego terytorium góruje wulkan Lanin, który dał parkowi nazwę. PN Lanín został utworzony w 1937 roku w celu ochrony flory i fauny obejmującej wiele rzadkich gatunków, a nawet takich, które nie występują nigdzie indziej w Argentynie.

Read More: Park Narodowy Lanín
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
Kanion Atuel

Kanion Atuel oferuje niesamowitą przyrodę osobom odwiedzającym San Rafael w prowincji Mendoza. To okazja do poznania lokalnych atrakcji innych niż degustacja słynnych win czy wspinaczka na Aconcaguę. Ten wąski wąwóz jest popularnym miejscem do uprawiania sportów ekstremalnych, w tym raftingu, wspinaczki skałkowej i kolarstwa górskiego.
Rzeka Atuel przepływa przez dno kanionu i zawiera kilka bystrzy, które są wykorzystywane do spływów pontonowych i kajakowych. Te bystrza zaliczane są do klasy II (nowicjusz) i IV (zaawansowanej) w Międzynarodowej Skali Trudności Rzek.

Read More: Kanion Atuel
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
Park Narodowy Los Cardones

Położony w środkowo-zachodniej Argentynie, w pobliżu Salta, Park Narodowy Los Cardones to rozległy krajobraz wąwozów i dolin, obejmujący 650 kilometrów kwadratowych na różnych wysokościach, między 2500 a 5000 metrów. Swoją nazwę zawdzięcza występowaniu krzewów kaktusa cardon grande. Chroniąc prehistoryczne dziedzictwo, zawierający skamieniałości i ślady dinozaurów, ten spalony słońcem, suchy region kontrastuje z większością reszty kraju, stanowiąc atrakcyjny cel turystyczny.

Read More: Park Narodowy Los Cardones
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
Ruiny Pucara de Tilcara

Wpisany na listę UNESCO Kanion Humahuaca, w którym znajduje się Tilcara, znajduje się 2 godziny jazdy na północ od Salty i rozciąga się w kierunku granicy z Boliwią. Znaleziono na tym obszarze dowody na osadnictwo sprzed ponad 10 000 lat, ale lud Omaguaca zbudował Pucara de Tilcara dopiero w XII wieku. W szczytowym momencie miejsce to było zamieszkane przez około 2000 osób i zajmowało powierzchnię 15 akrów. Dziś częściowo zrekonstruowane ruiny Pucara de Tilcara w północnej Argentynie są przykładem przejmowania przez Inków kontroli nad miejscami zbudowanymi przez poprzednie kultury, w tym przypadku przez plemię Omaguaca.

Read More: Ruiny Pucara de Tilcara
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
Górski krajobraz Argentyny

Piękna, wyzywająca i intensywna Argentyna uwodzi ulicznym tango, wszechobecnymi grillami, futbolem, kulturą gaucho i potężnymi Andami. To jeden potężny koktajl wrażeń.

Życie w mieście

Przybycie do Buenos Aires jest jak wskoczenie do jadącego pociągu. Nowoczesna metropolia przemyka tuż obok. Tętni życiem ulicznym, od zatłoczonych kawiarni na chodnikach, po zaciszne parki pokryte fioletowymi dżakarandami. Stylowi porteños (mieszkańcy Buenos Aires) delektują się życiem publicznym - niezależnie od tego, czy jest to dzielenie się mate (napój przypominający herbatę) w niedzielę w parku, czy też lodami pod pięknymi kamiennymi fasadami z początku XX wieku. Jest mnóstwo księgarni, kreatywnych butików i wykwintnych potraw. A Buenos Aires to nie jedyna atrakcja - Kordoba, Salta, Mendoza i Bariloche mają swoje wyjątkowe osobliwości i niezapomniane atrakcje, więc nie przegap ich.

Read More: Argentyna