Zimbabwe

Zimbabwe

niesamowite spotkania z dziką przyrodą

Podróż do Zimbabwe poprowadzi Cię przez atrakcyjną mozaikę krajobrazów, od wysokich zboczy, równoważących się głazów i płonących drzew msasa, po spokojne miasta, bujne góry i pełne życia rzeki. Tutaj możesz dostrzec Wielką Piątkę (lamparta, lwa, nosorożca, słonia i bawoła) w parkach narodowych, odkryć stanowiska archeologiczne wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i podziwiać jeden z cudów świata przyrody, Wodospady Wiktorii.

Przez ostatnie dwie dekady niegospodarności rządu, przemocy politycznej i katastrofy gospodarczej Zimbabwe nadal przyjmowało gości z taką samą gracją i uprzejmością, z jakiej słynęli poprzednio. W rezultacie ci, którzy tu podróżowali, zwykle upierali się, że kraj ten jest jednym z najbezpieczniejszych, najbardziej przyjaznych i najbardziej spektakularnych krajów na kontynencie.

W 2017 roku odsunięto od władzy prezydenta Mugabe, a miliony mieszkańców Zimbabwe zaczęło żyć ekscytacją co może przynieść przyszłość. Ta euforia jest nadal wyczuwalna dla wszystkich odwiedzających ten wspaniały kraj.