TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Zambia

Zambia

dzikość zachodów Słońca

Nagrodą za przyjazd do Zambii jest możliwość eksplorowania odległej, hipnotyzującej, dzikiej przyrody, pełnej zadziwiającej różnorodności. Wycieczki tu to przygody prowadzące w głąb buszu, gdzie zwierzęta, zarówno drapieżniki, jak i zdobycz, wędrują w nieogrodzonym ZOO, gdzie noc oznacza nocleg wokół ognia i gdzie nigdzie nie widać śladu człowieka. Zambia to miejsce gdzie całymi dniami możesz płynąć tratwą po szerokiej, spokojnej rzece, a za chwilę zostać zaskoczony przez szalejące bystrza w pobliżu słynnego na całym świecie Wodospadu Wiktorii.

Mimo braku dostępu do morza trzy wielkie rzeki - Kafue, Luangwa i Zambezi - przepływają przez Zambię, określając rytm życia wielu jej mieszkańców. Jednak dla niezależnego podróżnika Zambia jest wyzwaniem logistycznym ze względu na swoją wielkość, zrujnowaną sieć dróg i brak udogodnień do jakich przyzwyczajony jest typowy Europejczyk. Jednak dla tych, którzy się tu zapuszczają, brak tłumów rekompensuje wszelkie niewygody i oznacza jeszcze bardziej satysfakcjonującą podróż.

Nadrzędna kategoria: Afryka
in Zambia
Wodospady Wiktorii
Wodospady Wiktorii

Jedna z największych atrakcji w Afryce i jeden z najbardziej spektakularnych wodospadów na świecie, Victoria Falls (Wodospady Wiktorii) znajduje się na rzece Zambezi, czwartej co do wielkości rzece w Afryce, która wytycza granicę między Zambią a Zimbabwe. Wodospady Wiktorii to jedyny wodospad na świecie o długości ponad kilometra i wysokości ponad stu metrów. Hałas tego wodospadu można usłyszeć z odległości 40 kilometrów, podczas gdy mgła z opadającej wody wznosi się na ponad 400 metrów i można ją zobaczyć nawet z odległości 50 kilometrów. Nic dziwnego, że miejscowe plemiona zwykły nazywać wodospad Mosi-o-Tunya (Dym, który grzmi).

Read More: Wodospady Wiktorii