Tanzania

Tanzania

miejsce, po którym wędrują giganci

Dzika przyroda, plaże, przyjaźni ludzie, fascynujące kultury, Serengeti, Ngorongoro, Kilimandżaro, Zanzibar - Tanzania ma to wszystko i wiele więcej w jednym pełnym przygód, przyjaznym pakiecie.

Cudowna przyroda

Tanzania to kraina safari, bardziej niż jakakolwiek inna destynacja. Tutaj Gnu panoszą się po równinach, hipopotamy przepychają się w błotnistych drogach wodnych, słonie wędrują po sezonowych szlakach migracyjnych, a szympansy krążą wśród koron drzew. W całym kraju istnieją niezrównane możliwości poznania tego naturalnego bogactwa. Wybierz się na safari łodzią po rzece Rufiji obok drzemiących krokodyli w rezerwacie Selous Game, oglądaj sylwetki żyraf na tle starych baobabów w Parku Narodowym Ruada, usiądź bez ruchu, obserwując jak wodne ptaki dziobią płycizny wokół wyspy Rubondo i wstrzymaj oddech, gdy lwy okrążają Twój pojazd w kraterze Ngorongoro.

Idylliczne plaże

Wybrzeże Oceanu Indyjskiego w Tanzanii jest magiczne. Znajdziesz tu spokojne wyspy i senne nadmorskie wioski przesiąknięte wiekami kultury suahili. Cofnij się w czasie do czasów, gdy wybrzeże Afryki Wschodniej było siedzibą sułtanów i filarem rozległej sieci handlowej rozciągającej się na Persję i Indie. Zrelaksuj się na sypkich plażach otoczonych palmami i masywnymi baobabami, podziwiaj wspaniałe, pastelowe wschody słońca, zanurz się w ospałych nadmorskich rytmach i usiądź pod falującymi żaglami drewnianego dau, słuchając skrzypienia jego olinowania i delikatnego uderzenia morza o dziób.

Kilimandżaro

Kierując swój cień na północne równiny Tanzanii, Kilimandżaro przyciąga turystów swoimi zalesionymi zboczami i okazałym, pokrytym śniegiem szczytem. Jest to najwyższy szczyt Afryki i najwyższy wolno stojący wulkan na świecie. Jest także domem dla ludzi Chagga oraz bogactwa ptaków i dzikiej przyrody. Tysiące wspinaczy zapuszcza się tutaj, aby rzucić wyzwanie błotnistym zboczom, kamienistym szlakom i śliskim piargom. Jednak nagrody jakimi są dreszczyk emocji związany ze staniem na szczycie Afryki, wspaniałe widoki na pola lodowe Kilimandżaro i obserwowanie wschodu słońca oświetlającego równiny daleko w dole, rekompensują z nawiązką trudy wspinaczki.

Urzekające kultury

Gdziekolwiek się wybierasz w Tanzanii, będziesz miał mnóstwo okazji do poznania ludzi i kultur tego kraju. Poznaj masajskich wojowników w czerwonych płaszczach, spędź czas z pół-koczowniczymi Barabaig w pobliżu Mt Hanang, poczuj smak lokalnego posiłku i rytm tradycyjnego tańca, targuj i wymieniaj się na lokalnych rynkach.

Bardziej niż cokolwiek innego, to właśnie mieszkańcy Tanzanii - z ich charakterystycznym ciepłem i uprzejmością oraz godnością i pięknem ich kultur - sprawiają, że wizyta w Tanzanii jest tak niezapomniana. Jest szansa, że zechcesz wrócić po więcej, a większość Tanzańczyków powie „karibu tena” (witamy ponownie).