Sierra Leone

Sierra Leone

błogie plaże

Dla podróżnika Sierra Leone jest nadal sekretnym miejscem na plażowanie w Afryce Zachodniej. Bajkowe piaski wznoszą się z miękkich wód Atlantyku, a tło ubrane jest w poplamione słońcem odcienie błękitnego nieba, zieleń lasu deszczowego i czerwone drogi północy.

We Freetown kolorowe domy na palach przypominają czasy, kiedy uwolnieni niewolnicy z Karaibów byli przesiedlani z powrotem do Afryki. Na północy góry Loma tworzą najwyższy punkt na zachód od Kamerunu. A w kolejnych parkach narodowych na wschodzie i lasach deszczowych - zagrożone gatunki, takie jak czarno-biała małpa colobus i nieuchwytny hipopotam karłowaty - mogą znaleźć schronienie.

Blizny po wojnach domowych w Sierra Leone właśnie się zagoiły, gdy wybuch epidemii wirusa Ebola w latach 2014–2015 ponownie zwalił kraj z nóg. Turystyka może odegrać ważną rolę w jego regeneracji, więc dołącz do wyspiarzy i poszukiwaczy przygód, obozuj w mało odwiedzanych lasach deszczowych i rozłupuj świeżego homara w cieniu chudych palm i relaksuj się na hamaku przywiązanym do pni przy plaży.