Maroko

Maroko

brama Afryki

Od wydm saharyjskich po szczyty Atlasu Wysokiego, Maroko wydaje się być dostosowane do potrzeb podróżnych. Liryczne krajobrazy układają się na tym kawałku Afryki Północnej niczym bogate w kolory i wzory dywany, które zobaczysz w lokalnych zakładach rzemieślniczych. Góry, to nie tylko słynny Wysoki Atlas, ale także Rif prowadzące do oaz Sahary. Natura oferuje tu proste, ale zapierające dech w piersiach przyjemności: widok nocnego nieba lśniącego w przejrzystym powietrzu, wodospady i jaskinie wewnątrz zalesionych wzgórz i potężna, wszechobecna pustynia.

Miasta Maroka są jednymi z najbardziej ekscytujących na kontynencie. Dołącz do wielowiekowego szlaku koczowników i kupców. Od krętego medyńskiego labiryntu Fezu po karnawałowy teatr uliczny Dżamai El Fny w Marrakeszu. Ale Maroko to nie tylko wycieczka historyczna. Miasta Maroka są ciągle rozwijane. Błyszczący od szkła nowoczesny design urbanistyczny w Casablance, Rabacie i Tangerze, patrzy śmiało w przyszłość, a jednocześnie składa hołd swoim korzeniom i historii. Miasta Maroka mają sto twarzy i wszystko przygotowane na przyjęcie podróżnika szukającego przygody.

Doświadczanie Maroka zawsze zaczyna się od oglądania ludzi w ulicznych kawiarniach przy kawie lub herbacie miętowej. Można tu usiąść, odpocząć i zaplanować kolejne atrakcje: wspinaczkę na najwyższy szczyt Afryki Północnej, trekking na wielbłądach po pustyni, zakupy w sukach lub błądzenie w medynach. Pomiędzy kolejnymi atrakcjami możesz przespać się w butikowych riadach, relaksować się na panoramicznych tarasach i wielkich placach, kosztować delikatne tajiny i skorzystać z odprężającej łaźni tureckiej.

Nadrzędna kategoria: Afryka
in Maroko
Chefchaouen
Chefchaouen - niebieskie miasto w Maroku

Miasto Chefchaouen jest mocno zróżnicowane przez kontrast między marokańskim hedonizmem turystycznym a pobożnymi praktykami islamskimi. Najbardziej zauważalną cechą tego górskiego miasta są fasady budynków pomalowane w różnych odcieniach niebieskiego.

Niebieski kolor to w rzeczywistości średniowieczna pozostałość po dawno kulturze żydowskiej. Pod koniec XV wieku inkwizycja hiszpańska zmusiła muzułmanów i Żydów do opuszczenia Europy. W 1471 r., Chefchaouen został założony jako obóz dla uchodźców z silnymi wpływami żydowskimi.

Read More: Chefchaouen